| biancamaria1998 a întrebat:

Acum 4 zile, in data de 8 noiembrie, mi-am făcut un tatuaj la încheietura mâinii. In primele 2 zile am făcut prostia ca in permanenta sa-mi dau cu crema pe tatuaj, de multe ori pe zi, însă de ieri am început cred ca de 3 ori pe zi sa ma dau cu crema și sa ma spăl pe zona tatuajului. Acum observ ca mi se duce coaja de pe tatuaj dar ma mănâncă încontinuu pielea și este putin roșie și am făcut și prostia aseara când dormeam sa ma scarpin și acum mi-au apărut ca niște brobonele, coșuri (nu știu cum sa explic). Va rog spuneti-mi dacă este normal sa se întâmple asa, dacă asta înseamnă vindecare pentru ca ma panichez și încep sa ma gândesc ca poate as putea păți ceva sau sa fac cancer de piele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Nu faci cancer de piele la trei zile dupa un tatuajlaughing Suna-l pe cel care te-a tatuat si te lamureste