| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei cu Tatuaje sau cei ce se pricep in acest domeniu cat de cat.
As vrea sa-mi fac un tatuaj tribal pe Triceps (de la cot pana la umar), acum vin intrebarile...
1. Vreau sa stiu pretul (exact sau aproximativ) pentru asa un tatuaj.
2.Crema de galbenele este buna de ceva? am auzit ca aceasta are rol protectiv si toate cele dar decoloreaza tatuajul.
3.Cat timp va dura pana la terminarea tatuajului?
4.Cat timp trebuie sa-l feresc de soare,praf,apa, etc?

Va rog sa-mi spuna un cunoscator in domeniu.

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

1. Conteaza in functie de calitate dar si de durata acestuia!
Unele sunt permanente si simple. Destul de scumpe!
Altele temporare care dureaza 1 saptamana, cateva luni!
2.Nu stiu, dar cred ca te va ustura tatuajul din cauza acului!
3.Altele complicate dureaza timp. Si tatuajele sunt o arta. Unu simplu ti-l poate vace oricine! Dar unu impresionant e facut de oameni cu experienta! tongue
4. Nu cred :-) Practic iti baga acul si => n-o sa ai probleme :-)

Nu lucrez in acest domeniu. Dar stiu cat de cat :-)

Mai bine fa-ti temporar! Sau de nu fa-l permanent, dar fa-l mai subtil
ca sa nu zica lumea ca esti derbedeu XD

1 răspuns:
| dragodana a răspuns:

Salut! Am unul micut pe omoplat.CEL MAI SI CEL MAI IMPORTANT, trebuie sa insemne ceva pentru tine, altfel te vei plictisi rapid de el si e pacat de timpul/banii/durerea investita in acest proiect.
1.Depinde de complexitatea tatuajului, daca are culori sau e negru.Mai depinde si la ce tattoo-artist te vei duce.Chiar daca te costa mai mult du-te la cineva cu experienta, a carui munca a mai vazut-o imprimata pe alte persoane.
2.Mai bine dai cu Baneocin sau un ungunet antibiotic.
3.Ma repet, depinde de tatuaj vrei, cat de mare si complex, daca e colorat.
4. Minim 3-4 zile.Maxim-tot restul viatii.Soarele il decoloreaza indiferent ca este colorat sau negru.
Gandeste-te mult timp inainte sa ti-l faci.E mai greu si mai dureros sa ti-l scoti decat sa il faci.