| ella_6981 a întrebat:

Mi-am facut de curand un tatuaj si am cateva nelamuriri: de ce trebuie sa dau tatuajul cu crema, de ce trebuie sa il dau cu crema, cat timp trebuie sa il feresc de soare si cam cum trebuie sa am grija d el. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MeyBro a răspuns:

"Dupa efectuarea tatuajului dati jos bandajul dupa 4 ore si spalati zona cu apa si sapun; imediat dupa, incepeti sa ungeti tatuajul cu BEPANTHEN unguent timp de 10 zile, de 10 -15 ori pe zi
sau de cate ori este nevoie pentru ca tatuajul sa fie in permanenta uns.
Timp de cel putin 5 zile nu mai udati zona tatuata. Timp de cel putin o luna nu expuneti tatuajul la
lumina directa a soarelui sau a altor ultraviolete artificiale ( solar ); daca sunteti nevoit(a) sa expuneti tatuajul la soare undeti zona cu o crema pentru protectie solara cu factorul cel mai mare."

Se poate forma cancer in locul respectiv. Ai grija cu el si urmeaza instructiunile foarte atent/a!

3 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Trebuie dat cu crema ca sa se vindece mai repede si sa previna o eventuala infectie.Trebuie ferit de soare tot timpul(adica daca vrei ca sa ramai cu el cat mai colorat si cu liniile cat mai clare pentru ca soarele il deterioreaza), iar grija speciala de el nu trebuie

| ella_6981 explică:

Scuze ca m-am repetat in legatura cu crema. Vroiam sa scriu " de ce trebuie sa il feresc de apa? "

| Crivi a răspuns:

Cand l-ai facut aia de acolo nu ti-au raspuns la intrebarile astea?