| NYØ2002 a întrebat:

Am un par ondulat-cret si nici nu stiu ca sa fac ca sa imi stea parul.Parul e intr-un fel mic spre mediu adica nu am par destul sa imi fac coada.Am incercat placa de par si nu pot sa il aranjez ca imi sta alandala. Fixativul nu imi place ca imi face un par tare, eu il vreau mare.
Ce trebuie sa folosesc? Dar sa fie pana in 100 lei toate ce vreau sa imi iau.
Eu vreau sa imi las parul sa creasca dar maicamea nu ca nu imi sta bine si trebuie sa am parul mic si cand ma duc la tuns ii zic sa imi ia 0 pierdut in parti si de sus putin si dupa cand vin acasa si imi spune maica-mea ca parca nici nu m-am tuns.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Parul cret, ondulat este frumos. Nu toata lumea are. Sunt alte probleme mult mai mari. Parul este frumos asa!

| NYØ2002 explică (pentru baru):

Ala drept e mai fain.Macar daca as avea frizuri misto, sa imi steie bine cu parul care il am

| baru a răspuns (pentru NYØ2002):

Cu mare drag te, as ajuta.....Concentreaza.te pe altceva, poate este mai bine.

| NYØ2002 explică (pentru baru):

Nu e normal sa ma ingrijesc! ca asa nicio fata nu se uita la mine

| baru a răspuns (pentru NYØ2002):

Prietene...este foarte normal, dar, toti suntem intr.un fel sau altul. Trebuie sa ne acceptam asa cum suntem. Cred ca ceea ce gandim, ceea ce facem, conteaza mult mai mult decat o freza. Dar, te rog sa nu te superi, este doar o parere. Multumesc!

| NYØ2002 explică (pentru baru):

De exemplu tu te-ai combina cu una de 100kg,sau cu un schelet,Nu.
Pe toate fetele le aud numai cu baieti frumosi,dupa corp se mai uita,si baieti la fel.
Fetele se uita dupa aspectul fizic, adica sa fii ingrijit, adica sa arati decent, elegant etc.
De exemplu o fata i-ar placea de un gunoier, de un gras sau denun slabanog? Nu
In ziua de azi trebuie sa arati bine

| baru a răspuns (pentru NYØ2002):

Asa este...ai dreptate!

| WhiteLife a răspuns:

Poți să încerci să folosești spuma, sau măști de par care să-l hidrateze și să folosești un uscător de păr ionizant (ca sa nu se mai electrizeze). Îți recomand ai metoda Curly girl, Daca te uiți pe Google găsești poze înainte și dupa și sunt o groaza de tutoriale pe YouTube happy