| Heartstrings a întrebat:

Eu sunt creata din nastere, dar dupa ce m-am tuns de cateva ori parul meu nu mai era atat de cret, mai mult ondulat. Ce ar trebui sa folosesc sa imi stea tot tmpul cret? Ceva ce ati folosit si voi big grin. Multumesc! Fundita

Răspuns Câştigător
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Poi si eu sunt la fel, doar ca la mine cretzul meu dispare cand ma usuc cu feon-ul.Incearca dupa ce te-ai spalat si inaca ai parul ud sa bagi spuna la varfuri si evita sa il usuci cu un feon, mai ales ca acum este vara si poti sta sa se usuce singur.Si sa stii ca si anume balsamuri de par iti poate reduce din onduleuri, asa ca incearca sa folosesti cat mai putin si doar pe varfuri, sa nu urci mult cu el.Multa bafta si sper sa isi revina.

| Heartstrings explică (pentru pinkpinkbutterfly):

Multumesc :*, asta fac si eu: il usuc natural, folosesc spuma si balsam dupa ce fac baie, dar dupa ce il pieptan se duce totul sad.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aℓèè a răspuns:

Eu o am pe sora mea care este creata din nastere, la fel.Mama mea a tuns-o baieteste la varsta de 5 ani,iar dupa aceea i-a crescut tot cret si extrem de lung. Poate, dupa un timp, parul tau se va face tot cret, iar daca nu, cred ca nu ai ce face in privinta asta.te-as sfatui sa ai grija ce apa folosesti.Eu,de exemplu, aveam parul ondulat cand eram mica si m-am tuns de mai multe ori, dar incet, incet s-a dus, ramanand semidrept.Folosesc apa de la fantana fiindca stau la tara si mi se increteste si nu folosesc nimic special decat sampon fara balsam. Sper ca ti-am fost de ajutor...chiar daca te-am dezamagit, poate. Succes! Funda?happy

| Heartstrings explică (pentru aℓèè):

Multumesc :*. Si eu am fost tunsa asa la 6 ani, si acum am 16 straight face. Eu folosesc tratamente pentru par, pentru ca parul meu e aspru. Si e foarte fain dupa ce fac dus, dar mai apoi iar e ondulat...

| pinkpinkbutterfly a răspuns (pentru Heartstrings):

Daca ai parul aspru incearca sa folosesti uleiul de masline.Adica sa te dai pe tot parul cu ulei si sa stai asa o ora, bine ar fi daca ai putea sa te dai cu ulei inainte sa te culci si dimineata sa te speli, poti pune in uleiul de masline cu care te dai si cateva picaturi de ulei de ricin ca sa intareasca firul de par sa isi pastreze onduleurile. Daca folosesti uleiul de masline as fi bine sa renunti la balsam.Mult noroc.

| rruxandra a răspuns:

Spuma taft, curly...si eu am avut aceeasi problema dar cu spuma asta de la taft pot avea din nou parul cret happy nici nu e scumpa, e in jur de 12-16 lei happy :* bafta

| Heartstrings explică (pentru rruxandra):

Folosesc spuma de la syoss, dupa ce fac dus, dar dupa ce ma pieptan se duce totul. Multumesc :*.

| Heartstrings explică (pentru rruxandra):

Folosesc spuma de la syoss dupa ce fac dus, dar dupa ce il pieptan se duce totul. Multumesc :*.

| rruxandra a răspuns:

Spuma taft curly...si eu am aceeasi problema, dar cu spuma taft curly pot avea din nou cretzii meitongue nici nu e scumpa, e intre 12-16 lei...multa bafta:*