| blondu_9020 a întrebat:

Salutare.aseara mi-am dat o gaura in spranceana cu un ac ceva mai gros(dezinfectat )pentru piercing. dupa aceea am incercat sa imi pun pierce-u si nu am putut, m-am chinuit cateva ore si degeaba, azi la fel, mi-am dat alta gaura si degeaba, nu imi pot pune pierce-u. un sfat de la cei care au avut sau au pierce va roog,(fara ace de perfuzie ca nu am de unde lua pentru ca sunt in spania si aici se dau doar pe reteta)si fara sfaturi sa ma duc la salon, vreau sa imi pun pierce-u singur, o mareee funditaAA pentru cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| Nicoleta_1732 a răspuns:

Oare nu ai de unde sa iti iei branula iti iei branula alba eu cu ea mi-am facut pircing in buric! si te descuri daca nu intra inseamna ca e prea mic acult trevuie sa fie mai mare de aceea te sfatuiesc sa cumperi branula.alba (eu zic ca e cea mai buna!)

3 răspunsuri:
| blondu_9020 explică:

Va multumesc frumos tuturor, as da fundita la toti dar din pacate nu pot da decat unahappymultumesc

| Marian_5450 a răspuns:

Intra pe google, da la traducere din romana in engleza asta : CUM sa imi pun piercing?, dupa aceea da copy la ce s-a tradus(pe engleza ) intra pe youtube, da paste acolo la search si iti vor aparea o gramada de videouri in care iti explica cum sa iti pui un piercing. Poate ai noroc si gasesti video in romana. Bafta la piercing, ai grija cum faci miscarile, ti-as recomanda sa dai pe stop la video, ca sa poti sa tii pasul cu cel care-ti arata in video cum sa procedezi, mult noroc!

| Ady2011 a răspuns:

Daca nu vrei sa te duci la salon gaseste-ti un prieten care se pricepe la asa ceva ca singur a greu si cine stie ce prostie poti sa-ti faci... dar cea mai buna metoda e salonul e mai sigur ca nu se infecteaza! Faci cum vrei...BAFTA!