| SunshineSunrise a întrebat:

Saptamana trecuta m-am dus la salon sa imi puna piercing in buza. Am ajuns acasa iar parintii, bine-nteles ca n-au fost de acord (nu ma luati cu "nu trebuia sa fac fara sa ii intreb") sunt vinovata, stiu, insa mi-am dorit si imi doresc tare mult pierce. Mi l-am scos si am vrut dupa 5 minute sa mi-l bag iarasi la loc, dar cand bagam acul prin interior nu mai voia sa iasa prin gaura exterioara, adica aluneca, nu nimeream deloc gaura. Am incercat sa bag acul si prin exterior si aceeasi poveste si in interior aluneca, nu nimeream.
Intrebarile sunt:
1. De ce nu mai mergea bagat piercingul?
2. Unde sa imi pun piercing? Vreau intr-un loc in care sa il scot 5 minute si sa il bag la loc fara sa se astupe gaura, sa il scot timp de cateva minute de fata cu parintii?
3. In nas ma gandeam sa imi pun piercing sub forma de "C", semiluna, stiti voi, ce credeti?
P.S: Nu vreau in buric sau in limba. In limba am vazut numai la porniste oh go on
Am 16 ani. Nu vreau sa aud "La varsta ta..." "Nu iti mai pune ca lalala..." Daca ma ajutati va dau funda! kiss

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

Desi nu sunt de acord cu piercing-urile, iti dau o idee... Deci aveam un coleg care avea in nas un piercing in nas in forma de semicerc, iar la capatul lor avea filet si putea sa isi puna ce model voia el. Si ca sa nu te vada parintii sau profesorii, poti sa il invarti in interiorul nasului, iar cand vrei sa se vada, il rotesti inapoi afara. Sunt 100% convins ca o sa ai alta parere cand o sa fii mai matura, dar daca ti-l faci in nas, nu o sa se vada urme sau nu o sa se vada gaura daca cumva te razgandesti si nu o sa-l mai porti. Succes si multa sanatate! big grin

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

Fara doi de "in nas".

| Allanel a răspuns:

1. Pentru ca l-ai scos la scurt timp dupa ce l-ai bagat.
2. In limba, deasupra unei sprancene, in nas, in buric sau in sfarcuri.
3. O sa te cam doara pierce-ul in nas.

Răspuns utilizator avertizat
| Allanel a răspuns:

Mai bine ai face sa nu-l mai scoti deloc dupa ce-l pui.

| DeikrAndrei a răspuns:

Oriunde l-ai pune, nu ai voie sa il scoti pentru ca se astupa gaura. In nas e naspa... e fain in buza. Mai fa odata in buza daca s-a astupat. Si daca ai tai zic ceva, cearta-te cu ei. Nu au ce sa iti faca, nu te pot da afara pentru ca ti-ai pus un pierce. Nu manca la masa cu ei si gata, se vor obisnui.