| nyoentox2002 a întrebat:

Care este diferenta dintr-un bic de ras normal si unul electric?
Eu acum imi dau jos dau parul de la barbie, sub buză triunghiul ala sau ce e si mustata(cateva fire).
Eu sincer nu vreau sa port barbă că nu imi place sa port barbă.Eu mi-am lasat mustata mare pana prin martie, dupa am dat-o cu masina de tuns si după am dat-o pe bic!
Eu mă rad cu bicul in fiecare marți!
Voi cu ce vă radeți și la cât timp vă dați mustata/barba jos?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In primul rind, vorbim de "bic", nu de "big". Cei de la firma Bic au fost primii pe piata cu ele, si de aceea le-a ramas denumirea asta. La fel ca la rigips, e de fapt ghips-carton, Rigips e o firma care le produce, si de la care avem numele.
Gillette Mach 3 mi se pare o varianta mult mai buna decat un bic. Rezerva tine mult mai mult si rasul e mult mai sigur. Eu asta folosesc. Daca m-as rade doar o data pe saptamana, ca tine, inainte de fiecare ras as fi ca un om al strazii? Trebuie minim la a doua zi.

| nyoentox2002 explică (pentru cristi202):

Poate tu ai o barba aspră, eu am musteata fină! Nu toti sunt ca tine bărboși, eu am noroc ca nu sunt si eu am 18 ani!

| cristi202 a răspuns (pentru nyoentox2002):

E si asta o chestie.

| sierra1 a răspuns:

1 ecnomie de timp
2 nu e "big" ci e BIC
3 vezi tu cum e cu "musteata"