| Ioan489 a întrebat:

Poti sa te razi ( barba si mustata ) cu o masina de tuns parul? Si care sunt pasi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa te razi, poti doar sa te tunzi, inclusiv barba si mustata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "ras". Cu masina de tuns barba si mustata vor ramane la 1-2 milimetri inaltime. Rasul in sensul de 0 milimetri se face cu masina de barbierit. Sunt, insa, si masini care fac ambele treburi dar prin schimbarea capului.

| Mihaela1964 a răspuns:

E impropriu spus ras, e mai degraba un tuns extrem de scurt. Folosesti masina de tuns, fara gratare si o pui in functie, taind parul de pe fata " in raspar" adica contra sensului de crestere. Nu folosesti spuma de ras sau de sapun, masina se foloseste " pe uscat". Rezultatul va fi o barba tunsa extrem de scurt, fara aspect de fata de bebelus, lucioasa. Bafta!

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Poti sa ti le tunzi, in niciun caz sa le tunzi.