| Lerryx23 a întrebat:

Salutare.
Cum aş putea să obţin această culoare de păr? Eu am părul şaten şi merg pe stilul de mai jos, doar că culoarea diferă şi de asta vreau să mi-l vopsesc :
https://ro.pinterest.com/pin/473863192028147752/.

Dau funda celui care mă ajută.

Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

Prin decolorare, dar e preferabil sa o faci la salon, astfel incat sa obtii exact ceea ce iti doresti. Saloanele utilizeaza un alt tip de decolorare decat cel pe care il poti realiza acasa (din cate stiu eu nu folosesc pudra, ci au niste formule cremoase pentru decolorare, astfel incat parul nu va arata ca o matura in urma decolorarii). Din cate observ e vorba de o nuanta aurie, deci probabil ca e necesar sa iti tina decolorantul pentru un timp ceva mai redus decat timpul necesar pentru blond platinat. Nu cred ca e cazul sa incerci acasa, exista sanse mari sa faci greseli, mai ales ca in poze mai exista urme de saten din loc in loc, iar daca iti pui decolorant in tot parul nu ai cum sa obtii acel efect, doar un profesionist in domeniu il poate obtine - deci, mergi la un salon cu poza, intreaba-i daca iti pot garanta rezultatul acesta, si daca da, fa-ti programare. Dupa vopsirea propriu-zisa, recomand uleiul de cocos, care va proteja parul decolorat si are rol de balsam. Dupa fiecare spalare, aplica o mica cantitate (nu mult, ca sa nu arate uleios) in palme apoi raspandeste-o in parul umed.