| Raymiiiii a întrebat:

Cum utilizez crema Clean&Clear? Corect vreau sa spun.Am citit instructiunile si am facut intocmai, dar nu prea are efectul la care ma asteptam. Tin sa va spun ca punctele negre sunt prezente doar pe nas.Si crema ajuta la prevenirea lor sau le si inlatura. Daca nu, imi puteti spune o reteta,, babeasca" pentru indepartarea punctelor negre? Si pentru cosuri, nu am multe, dar care sunt, sunt sub piele si aia e foarte evervant si nu stiu cum sa scap de ele.Imi recomandati o crema buna? Multumesc.

PS:Am 14 ani-baiat.

3 răspunsuri:
| ?Name? a răspuns:

Si eu am clean clear...dar sunt fatatongue
Iti pui putin de tot pe fata si pui O SINGURA! picatura mica de apa, apoi dai pe toata fata sau unde ai tu pucte negre si fregi cu mainile fata ca sa se zgamsaie punctele, dar fff tare sa freci fata ca altfel...tot cu ele ramai.
Apoi dai cu apa pana se ia toata crema aia de pe fata si nu o sa mai ai nici un punct negrutongue
Fundaaahappy

| AmelyRain a răspuns:

Pai cred ca nu se curata toate de la prima utilizare. Poti sa iti faci o baie de aburi, adica pui o oala cu apa la fiert si cand clocoteste o scoti de pe foc si te pui cu fata deasupra cu un prosop pe cap astfel incat tot aburul sa iti vina pe fata, stai si tu cat suporti, vreo 5-10 minute, apoi te stergi usor pe fata cui prosopul si te duci direct la baie si folosesti clean & clear, asta ar trebui sa te scape de majoritatea punctelor negre.

| PatyKan a răspuns:

Si eu am incercat tot felul de creme pentru problema asta dar cu niciuna nu am obtinut rezultate. Am incercat si Clean&Clear si Vichy dar nimic. Acum folosesc o lotiune astrigenta impotriva punctelor negre, dar nici asta nu e f utila. Cred ca ai folosit corect crema, doar ca aceasta nu "face minunile" pe care le promite in reclama, iar in leacurile babesti, nu prea am incredere.
E normal ca la varsta adolescentei sa te trezesti cu puncte negre sau cosuri.
Eu sunt fata, dar cred ca nu are nicio legaturahee hee