| biancamaria78 a întrebat:

SalutarewinkingDegraba e 1 septembrie si nu stiu ce machiaj sa imi fac. Sper ca puteti sa ma ajutati.
a)Creion de ochi cu ruj; b)Machiaj simplu de zi; c)Altfel; d)Fara machiaj. Apropo, am 16 ani

Răspuns Câştigător
| AnimeAnnDRa a răspuns:

Paiii, eu le prefer pe cele naturale, dar, a) dar cu un ruj mai natural.
~urasc rujurile inchise/aprinse~

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

E vreo ocazie speciala? Pentru ce vrei sa te machiezi?

| EaEmma a răspuns:

Buna! Depinde pentru ce ocazie vrei sa te machiezi.Eu iti propun un machiaj simplu si elegant:fond de ten,contureaza sprancenele,machiezi ochii cu mici umbre, conturezi ochii, rimel pentru a-i pune in evidenta, aplica un fard pe arcada si pometi pentru a da senzatia de ten luminos si aplica un ruj solid mat intr-o nuanta puternica deoarece machiajul este unul "cuminte", optional poti sa folosesti un creion pentru conturul buzelor. Succes!

| leivi a răspuns:

A