| nyoentox2002 a întrebat:

Eu am fost Luni sa ma programez la frizer și m-a programat și a zis mâine la 3:30 și când am fost ieri adică marti a zis ca nu sunt programat și a zis mâine adică miercuri, azi trebuia sa ma tundă și când am fost ca să vezi, nu era acolo, era femeia lui, ii facea unghiile la una și îmi spunea mie ca frizerul nu poate sa vină, mă întreb dacă frizerul o vrut sa scape de mine, ce credeți asa este?

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ori frizerul a avut comenzi mai avantajoase si te-a lasat pe locul de rezerva (sau a avut clienti care au ocupat si intervalul tau de frizat), ori te evita si incearca sa gaseasca scuze (nu te place sau nu are chef sa se ocupe de tine).
Cauta alt frizer, caci nu e singurul din lume.

| LPCTSTR a răspuns:

Stai calm, sunt pure coincidente, universul nu comploteaza impotriva ta.
Asa cum ti-am raspuns unei alte intrebari, cauta alti frizeri sau invata-ti parintii sa te tunda dupa bunul plac.

| nyoentox2002 explică (pentru LPCTSTR):

Fara cursuri nu se poate,plus fade-ul ala de prin parti,si taicamiu si maicamia comentează că eu nu vreau sa imi iau de sus, eu trebuie să caut frizer bun!
Nici nu mai stiu la ce frizer sa merg, unu in loc sa mi-l lase mare si creț, eu i-am zis sa imi ia putin de sus si mi-a luat o gramadă, mi l-a indreptat crying(

| LPCTSTR a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu-i capat de lume.
Cauta pe OLX, poate gasesti frizeri artizani.
In mare, asta-i si motivul pentru care eu nu ma mai tund, asta si ca mi-e lene sa imi inventez stres din cauza parului: "daca creste, sa fie sanatos!" rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

O fii bolnav omul de aceea nu a venit la munca.
Apoi, tunsul pe pandemie nu-i o drama, putand sa fie amanat.

| NoVasile a răspuns:

Sigur are ceva cu tine.
Sfatul meu este să faci scandal, uite cum faci, mergi și îi zici următoarele: Ascultă măi frizer nerușinat!
Cine te crezi dumitale să mă pui pe mine pe drumuri aiurea?!
Imi datorezi un tuns gratuit, asta ca să nu te tund eu pe tine și pe femeia ta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Azi este joi, incearca sa te reprogramezi maine pentru saptamîna viitoare, poate frizerul o fi fost bolnav cine stie.Maine este vineri deci ai putea merge sa te programezi, sau mergi in altă parte unde nu se cere programare te tunde si aia e.

| nyoentox2002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am găsit programare in alta parte, noroc ca am găsit, la frizeriile fără programare nu le au cu fade-urile