| Juliannneee a întrebat:

Vă rog din suflet să mă ajutați, am o problemă și orice sfat este absolut binevenit!
Deci, sunt fată, sunt în clasa a XI-a, am 17 ani. Sâmbătă am ieșit în oraș cu un băiat cu care sunt colegă la limbi străine, adică la 3 ore/săpt. El m-a invitat, vineri, la școală. A fost foarte drăguț, am discutat mult, m-a întrebat dacă sunt cu cineva, i-am spus că nu, că are noroc laughing, a zis că are și el noroc o dată, am vorbit mult, mi-a făcut câteva complimente, a zis că a vrut să ne intalnim in urma faptului ca a aflat ca pictez si in urma unei discutii cu o prietena de-a lui despre "femeia perfectă", m-a condus acasă, m-a întrebat dacă vreau să ne mai vedem și asta a fost. Ideea e că eu intrasem în vorbă cu el înainte pe messenger și, când m-a invitat, a zis că pot să-i las un mesaj cu locul și ora care sunt okay pentru mine pe messenger, doar că lui nu-i place să vorbească pe messenger. Am vorbit totuși puțin prin mesaje sâmbătă seara, am început eu, el a susținut conversația, în fine, ieri am vorbit foarte puțin, iar asta era in jurul orei 1 noaptea (am avut o problemă cu un cont fals, i-am explicat-o, dar nu a mai putut vorbi pentru că trebuia să doarmă). Eu i-am zis că in weekend voi merge la un event într-un club, iar sambata seara, pe mess, m-a intrebat daca localul e okay și a zis că ar vrea sa vina pentru ca sunt mai multe avatanje la a veni, unul dintre ele fiind eu. Doar că azi la școală nu ne-am văzut, nu m-a căutat, nimic. Mâine voi rezerva biletele pentru event și aș vrea să merg la el să-l intreb daca vrea pana la urma sa vina.
Credeți că mă place sau nu? Având în vedere faptul că azi nu ne-am văzut deloc și așa mai departe...Ar trebui să merg mâine la el? Ajutor, vă rog frumos.
Fundă. :*

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-i place messengerul, de ce insisti? de ce nu-l suni dupa ore?
Nu te astepta sa percuteze la 12 noaptea doar pentru ca tu ai chef de conversatii, fii mai blanda cu el si mai lasa mesajele, ca ucid relatiile de dragoste, ce dumnezue va mai spuneti cand va vedeti, daca va scrieti atat pe mesaje?
Fii mai cerebrala si rabdatoare, trimite-i dimineata sau seara mesaj si asteapta sa-ti raspunda sau sa te caute.
Dupa ce-i trimiti un msg astepti raspunsul lui sa trimiti alt msg, invata sa ai rabdare!

| neutrino a răspuns:

De placut te place, asa ca mergi maine la el si vezi ce s-a intamplat.

| Juliannneee explică (pentru neutrino):

Ce s-a intamplat in ce sens?

| Juliannneee explică (pentru neutrino):

Ce s-a intamplat in ce sens, la ce te referi exact?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te place. Da. Mergi si vezi ce se intampla. In sensul ca o sa iti dai seama ce trebuie facut. Dar nu trebuie sa arati ca il placi asa de mult. Incearca sa fi atenta, sa vezi sigur daca o sa simta pana la urma iubire, sau e doar un moemnt.