| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,eu am tenul/pielea creolă și de mic am fost criticat pe chestia asta și se fac glume rasiste și m-am săturat! Eu Iarna cred că sunt mai deschis! Și mereu am urat vara că vara sunt mai negru,mă inegresc foarte mult pe față,pe mâini și pe gât, pe burtă sunt deschis, pe picioare pentru că le acopăr cu haine! Acum m-am înnegrit din cauza jobului că lucrez la glovo cu bicicleta și umblu toata ziua pe caldură când am comenzi! Am incercat crema antibronz vreo 2 săptămâni și după ce am văzut că arăt că dracu nu am mai folosit-o!
Oare Iarna sau când e frig mă albesc? Și la anul vreau să fac glovo cu mașina, înseamnă că nu cred că mă voi bronza așa tare?
Pe o parte nu știu ce să fac, mă gândeam odată sa mă duc al un salon de depigmentare sau ceva daca ar exista dar nu știu cât ar costa

32 răspunsuri:
| dragodana a răspuns (pentru nyoentox2002):

Prostia aia se cheama parasolar.
Ma refeream ca te vei bronza doar pe mana stanga si pe dreapta nu.Am vazut efectul asta la cunostinte care conduc mult(taximetrist, sofer de tir).
Ba te bronzezi si cu SPF 50 dar mai greu.Mai ales noi, brunetii, suntem magnet pentru soare.
Cu SPF 100 nu se bronzeaza nimeni. Exista, dar sunt scumpe.
Eu zic sa te linistesti, foloseste in continuare SPF si nu mai pune botul la toti prostii.
Explica-mi de ce este mai misto o piele de albinos, spalacit asa.
Unii dau bani multi sa fie bronzati(la saloane, pe creme autobronzante) si tu vrei sa fi alb?

| nyoentox2002 explică (pentru dragodana):

Da vreau sa fiu mai deschis, macar cum sunt pe burtă să fiu și pe față, pe burtă sunt deschis dar pe mine mă interesează cel mai mult fața, sa am o culoare acceptabilă!