| Ralu125 a întrebat:

Salutare!
Fetelor, as vrea sa va cer cateva sfaturi. As vrea sa-mi vopsesc parul. Nu am mai facut-o niciodata si simt nevoia de o schimbare. Daca e sa fac acest pas, voi alege vopsea fara amoniac. Culoarea mea naturala e saten mediu, cu reflexe blonde. Am ochii verzi si tenul nu foarte inchis, dar nici albicios. Am nuante calde. Multi prieteni imi spun ca mi-ar sta bine atat roscata-mahon, cat si bruneta-pruna, cu tente violete. M-ar incanta varianta a doua, dar iau in calcul faptul ca de brunet se scapa destul de greu. Din experienta voastra, ce credeti ca ar fi bine sa fac? Multumesc! big grin

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Sa stii ca o data ce te vopsesti, o sa te vopsesti mereu, cam o data pe luna e musai ( cresc radacinile si sa vad foarte aiurea), poti sa te vopsesti doar la radacina, dar asta depinde de culoare cu care esti vopsita, vopseaua se degradeaza in timp si uneori trebuie sa te vopsesti tot parul pentru o culoare stralucitoare. brunet-pruna e destul de inchis la culoare ( asta inseamna ca o sa se duca destul de greu), dar cred ca ti-ar sta bine. Gandeste-te bine daca faci pasul de a te vopsi, in afara ca iti distrugi parul ( se arde cu fiecare vopsire), are nevoie si de o ingrijire mai speciala ( produse explusiv pentru par vopsit, pentru a mentine vopseau dar si a da acel luciu) si vopsit in pernamenta. O seara buna.