| Edeline a întrebat:

am si eu o problema.Sunt bruneta,vopsita, culoarea mea naturala fiind saten..as vrea sa imi fac o schimbare...sa ma vopsesc o alta culoare sau sa raman la brunet? stiu ca este foarte greu sa scoti din par aceasta culoare.dar totusi vreau raspunsurile voastre! Merci frumos

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E foarte greu sa obti o alta culoare din brunet, mai bine ramai la culoarea actuala

| Bondarel99 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa iti decolorezi/decapezi parul ca sa scoti vopseaua aia neagra.Trebuie sa folosesti pudra decoloranta si oxidant de 12 si ai grija cand il intinzi pe par sa pui mai intai pe lungime si sa lasi radacinile la urma. Apoi iti va iesi un roscat inchis sau deschis depinde si poti sa te vopsesti saten. Daca ti se pare ca dupa decolorare e un roscat mai inchis poti sa te mai faci cu o vopsea blonda inainte sa il faci saten.
Daca nu stii cum se face te duci la un salon.
Acum tu decizi daca treci prin aceasta experienta care probabil o sa-ti lase parul ca o matura, dar cred ca isi mai revine daca ii aplici tratamente. Oricum negrul e cel mai pacatos si odata si odata tot trebuie sa scapi de el.

| Edeline explică (pentru Bondarel99):

Stiu ca o sa am parul ca o maturalaughingsimteam nevoia doar sa cer si parerea altora

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Eu zic sa ramai asa cum ai mai fost vopsita, pentru ca asa cum si ai mai spus este foarte greu sa scoti din par culoarea accea.

| gabriela15 a răspuns:

Cel mai greu de scos din par este rosul. brunetul se scoate...incearca un castaniu interesant smug