| Mihai5656 a întrebat:

Salutare.Ieri am luat o cazatura cu bicicleta si am o julitura destul de mare in zona ochiului drept.Credeti ca o sa imi ramana semn dupa ce va pica coaja? Exista creme pentru inlaturarea acestor semne? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Si eu cam cazut acum cateva saptamani in cap si am avut coaja. La mine nu a ramas semn sau cicactrice. Foloseste cateva zile Mibazon ( la farmaciile veterinare laughing stiu ca nu esti animal dar am cazut de vreo 200 de ori ci cea mai buna alifie s-a dovedit a fi asta ) si pune plasture sau pansamnet. Nu iti inlatura coaja mai repede decat cand cade ea pentru ca intr-adevar iti va ramane semn big grinwinking Sa te faci bine happy Fundoi?batting eyelashes

7 răspunsuri:
| melisameli13 a răspuns:

Da cea mai buna e crema de galbenele.

| hatze a răspuns:

Du-te la farmacie! ast funda

| Cocoa a răspuns:

Semnele nu dispar de la sine dar o crema care ajuta la vindecare este cea de galbenele[gasesti la orice Plafar]happy

| maxum a răspuns:

Bu te ingrijora o nu o sa iti ramana semn happy

| Ana01_6575 a răspuns:

Daca nu iti vei racai coaja eu stiu ca nu iti va ramane semne.Eu iti recomad sa iti dai cu "nidoflor".

| Cutecristinutza a răspuns:

Eu am probleme cu ochii si st destul de documentata in acest domeniu.Depinde de cat de mare e julitura dar se poate sa iti ramana semn.In orice caz mai bine du-te la farmacie, spune-i vanzatoarei ce ai patit si poate iti recomanda ceva.Dar cu siguranta ar trebui sa te dai cu ceva daca vrei sa ai garantia ca nu iti va ramane urma

| paulikaa a răspuns:

Daca nu ma insel, crema cu vitamina A sau E, oricum la farmacie o sa-ti spuna ce e bun...Sau crema cu galbenele, ajuta la cicatrizare si calmarea durerilor. poti incerca la farmacie...