| IusTI13 a întrebat:

Ieri am cazut de pe trotineta (nu electrica) si am dat cu fața de asfalt. Am o julitura pe nas, alta sub ochiul drept si una deasupra ochiului drept. Pana acum m-am curatat cu rivanol si am dat cu BANEOCIN unguent. Imi este tare frica sa nu ramana semn. Ce alte solutii imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| forgetmynutella a răspuns:

Salut!

Eu îți recomand să întrebi de urgenta la farmacie, înainte ca fibrina sa între în contact cu Oxigenul și sa ai un dop de fibrina de toată frumusețea (coaja de la rana).

Succes!