| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Stie cineva vreun truc pentru blugii din material care prinde scame si fire de par?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si eu am 2 picisi flocoase in casa si 1 caine si nu-mi lipsesc periile de la Ikea, pe care le folosesc absolut tot timpul, cand ma pregatesc sa ies din casa.
In ce priveste parul din casa, folosesc zilnic aspiratorul mic, de intretinere si perii pisicile de 2 ori pe saptamana.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din ele este sa nu te mai asezi pe pat, sau peste lucruri care au scame si fire de par.
Altul este sa cumperi o perie speciala pentru scame si fire de par.
La Ikea au asa ceva, dar cred ca si la magazinele de casa.
https://www.metalochimice.ro/rola-scame-rezerva/

| Manuel86 explică (pentru Violleta2022):

Stiu de aceasta perie dar ce sa fac? Sa ii perii tot timpul, avand in vedere ca si am doua pisici?
Am intrebat de vreun truc. Sa ii spal cu ceva anume, de exemplu.
N-am intrebat cu ce sa ii curat.

| Manuel86 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc oricum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Manuel86):

Si eu am 2 picisi flocoase in casa si 1 caine si nu-mi lipsesc periile de la Ikea, pe care le folosesc absolut tot timpul, cand ma pregatesc sa ies din casa.
In ce priveste parul din casa, folosesc zilnic aspiratorul mic, de intretinere si perii pisicile de 2 ori pe saptamana.

| Zuzu1991 a răspuns:

Tii blugii intr-un dulap inchis in care nu intra parul
daca ii tii in cuier, evident ca ajunge par de pisica pe ei

| Manuel86 explică (pentru Zuzu1991):

Si de purtat pot sa-i port? laughing)))

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Manuel86):

In casa, evident ca nu ar trebui sa iti pese de par e pisica, daca, chiar ai problema asta un eventual musafir o sa vada oricum par de pisica pe peste tot

insa eu vorbeam de ce de afara, in casa port panaloni de trening sau orice larg si comod, nu stau eu sa arat bine ca sa ma vada pisicile big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să folosești un astfel de dispozitiv: https://m.emag.ro/......DMD3SBBBM/

| Manuel86 explică (pentru anonim_4396):

Am una dinasta, nu de la Philips si nu ma ajuta prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te asezi cu hainele prin casa. Ai grija sa nu intre pisica in sifonier. Nu speli hainele cu articole ce colecteaza par de pisica (lenjeria, paturile etc.).

| ioana3432B a răspuns:

Poți folosi bandă adezivă.