| Com3 a întrebat:

happy
Nu prea stiu deloc cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala.
Maine ma duc sa cumpar haine, dar nu stiu ce sa iau. laughing
Ma gandeam la Tenisi, Blugi si Camasa.
Insa nu stiu ce culori.laughing
Blugi. taiati, stramti laughing
As vrea sa ma ajutati si pe mine, dau funda.
Multumesc anticipat
PS: SUNT BAIAT! Ca sa nu-mi spuneti sa port rochita.

5 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Depinde ce clasa esti. Daca esti la un liceu/scoala noua incearca sa nu prea iesi in evidenta ca o sa iti auzi pe la spate o gramada de chestii dupa aia. Daca esti la o scoala/liceu la care te cunoaste lumea atunci poti sa te imbraci cam cum vrei tu. Exact asa ma duc si eu in prima zi, culorile nu prea conteaza, du-te cu un prieten sau cu familia si cere-le parerea daca nu esti prea sigur ce sa iti cumperi. Dar te rog, fara blugi taiati laughing in rest e oke man. Sper ca te-am lamurit. Spor la cumparaturi!

| Voro a răspuns:

Ba frate, sincer eu nu pot sa suport si nu iti recomand sa-ti iei tenisi in prima zi, vei avea timp de tenisi si de blugi tot anul, toti astia 4 ani. Si eu sunt boboc si sincer nu o sa-mi iau tenisi. Eu unul iti recomand niste mocasini cu niste pantaloni eleganti ( nu de stofa ). Daca ai zis ca maine te duci sa-ti cumperi haine, iti recomand sa intri in mall-uri, in magazine cu nume si alege-ti niste pantaloni pe placul tau, dar eu ti-am zis, nu-ti recomand blugi, nici tenisi. In partea de sus poti lua lejer o camasa in trend. Salut si bafta la liceu.

| justGirl19 a răspuns:

Buna!
Alegerea hainelor depinde si cum iti place tie sa te imbraci.

Eu iti recomand o camasa alba dar care are la nasturi o pata de culoare,putin albastru inchis,care se sumeteca la maini; Un fel de blug, adica pantaloni mai eleganti dar din material usor asemanator blugului; balerini lacuiti culoarea pielii sau negri, sau sa nu fie lacuiti.

Sper ca te-am ajutat!

P.S. Du-te la cumparaturi cu o persoana din familie, cel mai bine mama, ea sigur stie ce iti sta bine si ce nu.

| Imalittlemonkey54 a răspuns:

Deci.Blugi taiati nu-ti lua pentru ca mai mult ca sigur nu sunt permisi.Iti poti lua blugi negrii sau albastrii mai inchis. Daca esti mai slab iti poti lua stramti dar daca esti mai plinut nu ti-ar sta bine cu blugi stramti asa ca mna.Iti poti cumpara mai largi.Camasa iti sugerez sa iti cumperi alba/bleumaren/in carouri.Si tenisi iti poti lua orice model si culoare dar cred ca cei de la vans sunt foarte qt

| Barbie666 a răspuns:

Nu conteaza culorile atata timp cat nu ai tenisi verzi, pantaloni mov si camasa rosie:p Alege la fata locului in functie de ce gasesti si cum se potrivesc. Are dreptate baiatul de jos cu mocasinii dar acum depinde de personalitatea fiecaruia, nici tenisii nu sunt o alegere proasta. Succes