| Florentina_7104 a întrebat:

Salutare tuturor!

M-am gandit sa sa ma vopsesc negru albastrui in conditiile in care eu sunt bruneta spre saten inchis.Credeti ca o sa prinda? Ce vopsea imi recomandati?

8 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Negrul prinde peste orice! Asta e si avantajul, ca nu trebuie sa te decolorezi (DanoneIhii). Si daca erai verde in cap, vopseaua neagra tot prinde. Dar tu avand brunet spre saten o sa iti iasa perfect. Poti sa lasi mai mult sa actioneze (10 minute sa zic). Spor!

| Finetti1313 a răspuns:

Cauta o vopsea rezistenta si daca vrei sa ai reflectii cat mai intense, iti recomand sa pui putin albastru de metilen in vopsea. Eu dupa ce ma vopsesc, ma spal si dupa imi dau cu putin albastru de metil pe tot parul sau doar la varfuri (depinde cum vrei sa se vada)
Nu-ti face griji ca nu o sa prinda... La culoarea parului tau si nuantatorul prinde bine.
Iti recomand ceva de la kalos sau loncolor... sunt mai rezistente si prind foarte bine.winking Bafta :*

| Dogyyy a răspuns:

Mama si-a facut suvite negre albastrui(si ea e castanie deschis). Deci merge.Sincer,nu stiu ce vopsea sa-ti recomand, eu cred ca toate sunt bune.

| Ande20 a răspuns:

Ca sa iasa culoarea dorita mai intai trebuie decolorat parul. Daca nu il decolorezi, culoarea va fi foarte inchisa (abia ca o sa se vada). Crede-ma am patit-o si nu mi-a placut. Baftawinking!

| SweetAl3x a răspuns (pentru Ande20):

Pana la urma, asta e ideea. La urma urmei, negru e o culoare foarte inchisa, nu?

| Ande20 a răspuns (pentru SweetAl3x):

Da. Dar in cazul in care fata vrea negru ALBASTRUI. nu cred ca culoarea albastra va fi atat de intensa ca negru, asa ca nu prea va iesi in evidenta.winking.

| Ande20 a răspuns:

Si iti recomand o nuanta intensa.

| LoLiTaa13 a răspuns:

Sigur o să prindă. I-ați vopseaua care crezi ca ți-o permiți. big grin