| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Salutare zilele aste as vrea sa imi dau pierce in limba si as vrea sa stiu cum sa il ingrijesc, cat timp voi avea limba umflata daca pot fuma si ce alimente nu voi avea voie sa mananc deloc? Sa nu imi raspundeti gen"nu iti fa" pentru ca nu renunt imi doresc foarte mult

Funda la cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Anna121 a răspuns:

Dupa ce l-ai facut, iti cureti zona doar cu apa si nimic mai mult. Nu folosi apa de gura, sau apa cu sare ca te poti infecta. Daca vezi ca limba ti se umfla, pune un cub de gheata. Pierce-ul in limba se vindeca mai repede decat cele facute in alte zona, deci in 4 saptamani ar trebui sa nu mai ai probleme cu el. Evita sa mananci mancare fierbinte, lactate cel putin 7 zile. Evita fumatul 3-4 zile. In rest, depinde de persoana, eu am avut in buza si a fost destul de usor de ingrijit pana s-a vindecat. A si nu iti scoate pierce-ul, fiindca e posibil ca gaura sa se astupe. Iti recomand totusi sa ti-l faci la un salon, vei primi multe sfaturi utile in legatura cu ingrijirea lui. Mult succes!