| readdevil a întrebat:

Salutari. De 3 ani ma confrunt cu o problema. De obicei ma tundeam cu egal in tot capul, fara ceva iesit din comun. Dar a inceput sa nu imi placa din doua motive: imi statea nasol, ma daca ma tund scurt arat de parca as avea chelie (nu stiu cum e posibil). Parca universul e inpotriva mea. Ati mai vazut oameni care au 2 vartejuri? Am unul ca toti barbatii in crestet dar si unul in fata, in dreapata fruntii(sper sa intelegeti ce vreau sa spun). Ati mai auzit de oameni care le creste parul destul de normal dar dupa ce trece de cam 10 cm sa li se faca cret? Eu ma numar printre oamenii astia. Nu mai spun ca dupa ce fac baie am parul moale si ok dar dupa o zi arata de parca am turnat o sticla de ulei in el. Nu stiu cum sa ma tund. Adica nu vreau o tunsoare cool desi nu m-ar deranja dar vreau doar sa ma reprezinte. Hair dresser aici nu exista, frizerul face doar ce ii spun fara nici un gram de creativitate daca il rog sa faca ce vrea el. In concluzie, daca v-ati facut o impresie cat de mica asupra texturii parului meu imi puteti da cateva idei de tunsori? Gen in fata te tunzii blah balh blah si acolo te tunzi blah balh blah. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Sau e naspa dupa ce te speli bine pe cap, te pui dupa o ora in pat si te trezesti cu parul' ca sta in toate partile si nici cu placa nu-l poti indreptarolling on the floor)

7 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Scurt in parti!
Sa te razi pe parti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eastwood):

"Sa te razi pe parti!" - Nassspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa aranjezi cumva cu ingrasarea parului.
Cateva sfaturi ar fi sa nu-l usuci cu feonul, sa nu-ti speli parul cu apa fierbinte si prea des, sa-ti schimbi samponul, sa nu folosesti fixativ, gel si sa nu stai prea mult cu mana prin el.

Apoi...Ai putea incerca vreo 3 metode.
Prima ar fi ca dupa ce te-ai clatit sa te dai cu otet de mere.
Ce vreau sa spun : la 3 cesti de apa pui jumatate de ceasca de otet de mere.
La cum spui tu ca ai parul scurt te poti rezuma la o ceasca de apa si cateva linguri de otet.

Cea de-a doua metoda ar fi sa pui bicarbonat de sodiu in samponul cu care te speli.
(nu in toata sticla, doar in palma sau unde iti spui tu sampon cand te speli)
Nu pui mult...Cat sa arate ca o spuma.
( metoda asta era si pentru matreata thinking )

A treia metoda ar fi cu bere, dar asta-i mai complicata.

Eu sunt fata, le-am incercat pe toate si la mine au functionat.

*sau poti merge la doctor*

Punctul 2, cu tunsoare.
Aici este chiar simplu, cauti modele pe net...Sau te poti rade in parti cu o creasta pe mijloc si sa arati majoritatea.
Decizia iti apartine.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol esti ca mine dar putin mai norocos. Eu mereu aveam 3mm de par in cap. Am decis la inceput de a zecea sa imi las plete. Acum am parul din crestetul capului pana la umeri. Eu am vartej fix in mijlocul fruntii, in spate ca toata lumea, si in parti, cate unul in fiecare parte. In primele luni imi statea groaznic cat crestea dar acum imi place.

| Vidacu69 a răspuns:

Ai putea sa ti-l lasi putin mai maricut si sa-l dai intr-o parte. Dar acum vezi cum il dai sa nu arate aiurea dracu... rolling on the floor. Sau ai putea sa ai parul mai scurt in parti, nu sa te razi de tot... putin mai scurt, si pe mijlocul capului sa fie mai maricut, si sa-l dai pe spate.

| readdevil explică:

Salut, am primit raspunsuri foarte faine de la voi asa ca fundita o sa o dau random. Multumesc

| MARRInna16 a răspuns:

Si eu am un vârtej in frunte si e chiar enervant...am părul scurt spre mediu si mi-l fac creț ca daca il las asa cum e îmi sta lipit de cap... mie mi se onduleaza daca il mai las sa crească un pic. Si eu am multe probleme cu el si mno. oricum. ai putea sa il tunzi in V adică scurt in spate si mai lung in fata si daca il faci asa poți sa iti faci niste bucle care sa atraga atenția si atunci nu se mai observa asa tare "chelia"