| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari. Imi cer scuze daca nu am ales categoria buna. As vrea sa stiu daca genul asta de bocanci cu botul ridicat sunt ok pentru picior.

http://www.gotica.ro/INELE-ZECE/BOCANCI-10-INELE-NEGRI-1 233.html

Sunt genul acesta de incaltaminte comode si nu afecteaza negativ piciorul pentru ca sunt cu botul ridicat?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Bocancii de tipul asta trebuie sa nu fie prea largi si sa nu stranga in acelasi timp, asa ca trebuie sa ii probezi. Cu forma piciorul se obisnuieste, caci nu ii impune o forma nefireasca, ci o curba pe care o poate lua fara efort. Arata foarte bine si par genul de incaltaminte care iti da un argument in plus in discutia cu un nazist. Si eu port incaltaminte cu bot de otel, desi nu curbata, si pot sa spun ca botul de otel nici nu se simte.

| Kira5854 a răspuns:

Eu mi.am luat bocanci cu botul ridicat si m.a durut piciorul in ei prima luna, dupa care m.am simtit foarte bine. Am o prietena cu exact acelasi model de pe gotica ai nu am auzit.o sa se planga...acum nu stiu, daca risti un disconfort pentru cateva sqptamani, incearca.i.
P.s : mi se pare ca ii poti returna. Suni si le spui si tu ca nu se ridica la nivelul asteptarilir tale si aia e.