| zepo a întrebat:

Salutari tuturor,
Mi-am facut acum 1 saptamana gaura in ureche, a fost totul ok pe perioada asta cu exceptia faptului ca daca ma joc cu cercelul putin(ma refer sa-l misc), simt un disconfort, mai degraba durere. Este normal sa simt asa?, ma gandeam ca o sa treaca intr-o saptamana, dar nici-o schimbare de cand mi-am facut gaura.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Zepo
Asculta frate la mine
Eu am 2 cercei dati aiurea'
1 prin spital 1 de la un prieten'
Pana mea
Asa se intampla
O luna ai probleme cu el
Sa te feresti sa il atingi cu mainile murdare
Cat despre zgandarat...
Eu il zgandaram zilnic si acu mai am acelbig grin tic
Cand sunt agitat ma joc cu cercei

pur si simplu ii rotesc...
Sfatu meu poarta cerc e mai confortabil

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Deci ai o gaura in ureche si daca te joci cu gaura simti un disconfort, nu?

| rosto a răspuns:

Da, este normal sa simti inca un disconfort atunci cand atingi. eu mi-am facut acum cativa ani cateva gauri in urechi, si m-au tinut cam o luna "durerile". se vindeca cu timpul, daca nu s-a infectat (prea rau) nu sunt motive de ingrijorare.

PS: mi le-am facut singura acasa si s-au vindecat, deci nu e panica

| MusicisMusic a răspuns:

Eh...Si eu mi-am facut 2 gauri in ureche in plus(la medic) si abia dupa o luna mi-a trecut urechea.Eu am folosit in permanenta crema anti-iritatii...Si data viitoare sa mergi si tu la un medic.Succes

| AlexandraKnows a răspuns:

E normal sa te doara misti cercelul in prin gaura din ureche si te intrebi de ce te doare!? e o rana!

| Cambria a răspuns:

Zepo si eu acum doua saptamani mi-am mai facut 2 gauri in ureche si am patit si patesc la fel. Greseala mea a fost ca in aceste 2 saptamani nu am miscat cerceii foarte mult.Recomandarea mea e sa folosesti apa oxigenata si sa misti cercelul in fiecare seara. Si acum dupa doua saptamani inca ma doare locul. Dar mi-am scos cercelul medicinal si acum folosesc altii. Simt durere atunci cand trebuie sa ii pun in ureche sau cand ii scot. Probabil ca intr-o luna o sa se vindece complet locul.Deci poti sa stai linistit ca o sa treaca...si eu abia astept astatongue

| zepo explică:

Nu cred ca este nevoia sa ma duc la medic pentru ca zona a fost spalata inainte de gaura si metoda a fost prin pistol, cercelul medicinal am vazut, era sigur sigilat deci nu port grija asta. Dar intrebarea este daca ati mai intalnit astfel de si simptome. De exemplu daca trag sa scot siguranta la cercel ma doare usor gaura.

P. S: Daca misc capul sau orice, nu ma doare, nu simt nimic.