| Kinasuuu a întrebat:

Saluut,
Cine stie ceva produse de par ca sa nu mai imi stea parul umflat?
de fiecare data dupa ce ma spal pe par imi sta ca o oaie Q.Q si nu vreau sa mi-l fac de fiecare data cu placa. Si vreau sa stiu daca e un produs cu care sa ma dau dupa ce ma spal sa nu mai mi se umfle._.
Fundaa ~

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alege o tunsoare fără volum.
Folosește un șampon pentru păr disciplinat/drept.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Ai putea încerca să te speli cu şampoane ajută la regenerarea părului. După, să aplici o mască făcută în casă sau din hyper-marketuri, tot pentru vârfuri despicate sau păr casant.

Eu am aceeaşi problemă ca tine, şi încerc să nu-l mai îndrept deloc. Aşa că după ce m-am spălat pe cap şi am aplicat o mască, ţin un prosop pe cap ca să absoarbă apa în jur de 10-15 minute, după care folosesc un spray foarte bun pentru vârfuri despicate.
Apoi, mă împletesc şi mă duc să dorm. A doua zi dimineaţă, vârfurile îmi stau ciufulite, aşa că folosesc placa doar la vârfuri şi pe firele care stau
ciudat.

Sper că te-am ajutat.
O zi bunăă! :*

| Niakit a răspuns:

Iti sugerez sa incerci balsamul de par de la Syoss, adecvat tipului tau de par care, banuiesc, este cel pentru fire groase. Nici eu nu recomand folosirea placii, pentru ca nu ar face decat sa inrautatesca situatia si sa-ti arda parul. Cum spuneam, incearca balsamul. Multa bafta!