| AndySlayer5555 a întrebat:

Hei TPU...sunt baiat si am parul natural cret. Vreau sa il indrept, numai ca daca il indrept cu placa sta ca electrocutat, drept in sus. Daca il spal cu apa si il usuc, sta infoiat, nu conteaza daca apa e calda sau rece. Nu-mi trebuie neaparat parul sa fi drept, dar nu inteleg de ce e infoiat si nu se misca. Si inca ceva, pana la 13 ani am avut parul drept, iar de atunci in mijloc e mai lung si in partile lateral e mai scurt (nu la tample, sper ca intelegeti). Stiti un produs care sa faca parul sa se miste, sa fie mai slab, sa se miste cu mine, sa nu mai stea umflat.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și eu am părul mai creț și am încercat de asemenea să îl îndrept cu placa ceea ce nu prea mai mergea când creștea mai mare. Și la mine stătea la fel, ca "electrocutat" dar după ce îl îndreptam după ce făceam baie. Până la urmă am ajuns la concluzia că mai bine îl las cum e el natural, nu e așa nașpa cum credeam înainte.

| AndySlayer5555 explică (pentru T0T):

M-am gandit si eu la asta... pentru mine asta ar fi ultima solutie

| Ara997 a răspuns:

Balsamurile dl e par in general fac parul mai suplu, + apa de ploaie ca e mai putin dura. deci spalat normal dat cu balsam (gerovital sau kalos) +clatit bine si la urma clatit cu apa de ploaie