| Villy0po a întrebat:

Saluutt! ce pot face ca sa am parul mai stralucitor(frumos, fin, etc.)? funda, vot

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

Nu stiue daca vrei sa folosesti ulei de ricin, pentru ca acesta inchide culoarea parului. Poti sa iti pui un ou intr-un castron, il bati dar nu pana se face ''frisca'' si amesteci cu un iaurt natural ( nu cu arome sau fructe'' si apoi pui putin ulei de masline pentru luciu extra.
Parul tau o sa fie superbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

Til dai cu bere, eu asa fac :8 fundita?

| jadir a răspuns:

Fa-ti masca din ou si ulei de ricin daca ai par lung pune 4 oua (doar galbenusu) intr-un ligean ceva si jumate de sticluta de ulei de ricin adaugi si o pastila de vitamina A pisata in compozitie, amesteci si tio pui in cap timp de 3 ore, daca ai par scurt pui 3 sau 2 oua repet doar (galbenusu fara albus) si un sfer de sticluta de ulei de ricin si mai pui si o jumate de patila de vitamina A amesteci si o pui in cap timp de 2 ore. Apropo, uleiul de ricin il gasesti la or ce farmaie costa in jur 3-5 lei, vitamina A tot la farmacie si ouale la magazin ...succes ai sa vz ca o sa dea roade! succes

| Feliciann a răspuns:

Foloseste si tu uleiul de par

| Loolsae a răspuns:

Numai iti baga mana prin par, astfel il neclaiesti.
Spalate regulat la 2-3zile.
Fa-ti masti pentru par.PS-nu incerca masca cu iaurt si ou,am incercat-o eu.da da stralucire si este moale dar scoti greu iaurtu din par! Iar daca nu o faci la timp.o sa mirosi a iaurt stricat.
Foloseste ceara de par(foooarte putin)
Sampon potrivit parului tau.
Nu lasa varfurile despicate netaiate.
Nu iti da mereu cu placa de par, ondulatorul, caci ti-l arzi.
Sunt multe tipsuri... uite si niste site-uri: http://www.topsanatate.ro/......-post.html
http://www.femeilor.ro/cativa-pasi-spre-un-par-matasos-425.html
http://www.dieta-mea.ro/......rezistent/
Bafta:P

| Andrei_1480 a răspuns:

Niveia