| xCatastrophe a întrebat:

SAptamana trecuta stateam de vorba cu iubitul meu Tonylove struck.thinking ne-am gandit sa mergem la plimbare ne-am intalnit pe strada cu prietena mea Bea. Statea singura pe banca iar Tony cum el este cam nepoliticos(spune verde in fata unul din multele lui defectelaughing ) Ii spune Biancai ca daca sta asa degeaba si nu se mai ingrasa(fiind ca ea nu este foarte dezvoltata) nu`si va gasi un prieten, ceea ce am deranjat`o pentru ca ea nu a avut paan acum un prieten. L`am trimis la plimbare dar nu inainte de a`si cere scuze. Bianca nu se suparase dar eu stiam adevaru`. In seara aceea staeam si ma gandea am cautat si sfaturi cum sa o fac sa fie cat mai atragatoare si sa se mai ingrase. DEgeaba nu am gasit Ideea povestii:
Ce sa fac sa o ajut pe pe Bea? Eu nu am idei! x-( Voi?

Răspuns Câştigător
| Miruuuuu a răspuns:

Caracterul si personalitatea unei fete ar trebui sa atraga pe cineva. Ea este atragatoare in felul ei. Totul porneste din interior-daca ea isi tot spune ca nu arata bine,in curand o sa creada asta. Cel mai bine este sa inceapa sa isi dea seama ca si ea e speciala si doar pentru ca nu s-a dezvoltat inca-pentru ca o va face, nu trebuie sa fie descurajata. Trebuie sa iesi cu ea, sa socializeze si asa isi va recapata increderea in ea.
big hug Good luck!

9 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Poti merge cu ea la kumparaturi si sa o ajuti sa isi cumpere haine mai la moda, care sa o avantajeze, sa mai combine culoari etc.
sa se makeze, sa iti szkimbe lookul, poate folosi si o placa ca sa isi indrepte parul. ar fi fost si mai bine daca neai fi arata o poza cu ea. big grin. Sa iasa cu mai multe fete, baieti in oras, la terase in parc etc. thinking Acuma fiecare e in felul ei. cati ani are Bea?

| Deiiu26 a răspuns:

Daca are nevoie sa se ingrase trebuie sa ia legatura cu un nutritionist, el va sti cu sa o ajute iar pentru a arata cat mai bine du-o la un salon de infrumusetare pentru ai face o noua schimbare de look. Bafta.

| blueberry05 a răspuns:

Prezinta-i mai multi baieti, nu cred ca daca e mai slabuta are vreo importanta.big grin

| cяιss a răspuns:

Trebuie sa fie neaparat o 'bomba sexy'? ca sa se uite vreun baiat la ea?
o va placea un baiat indiferent cum e ea.conteaza si ce e in interior. :]

| TheCIC10 a răspuns:

Pe ea nu ai cum sa o ajuti deoarece daca vei incerca sa ii spui sa manance se va supara, tot ce mai ramane de facut este sa ii spui prietenului tau sa se abtina

| andreyush99 a răspuns:

Daca asa e caracteru ei nu prea ai ce sa ii faci happy. incearca sa o imbraci mai sexy :p ceva mulat pe ea, sa arate bine totusi smug. succesc

| Kasiope a răspuns:

Buna, Lucky! Este de apreciat faptul ca vrei sa o ajuti.In primul rand ar trebui sa o intrebi ce fel de relatie si-ar dori. Daca viseaza la o relatie serioasa, nu trebuie sa fie falsa, ci va atrage baietii prin naturalete, nu printr-un machiaj strident, dar daca vrea doar sa atraga priviri poate incerca diverse trucuri legate de vestimentatie, machiaj. In ambele cazuri este apreciata increderea!

| MissMady a răspuns:

Gaseste`i si thu un prieten la fel de "dezvoltat" ca ea si atunci nu ar mai trebuii ca ea sa faca atatea eforturi ca sa slabeasca... ajut-o` sa fie ea insasi` si cauta un baiat cu aceleasi defecte, se vor sprijinii unul pe altul:*te pupic

| PUFFandPUFF a răspuns:

Poi in primul rand iesi mai mult cu ea pe afara si incearca sa o ajuti sa-si largeasca cercul de prieteni. Pentru a parea cat mai atragatoare incearca sa o aranjezi tu putin dupa stilul ei, dar mai perfectioneazi-l. Putin machiaj nu strica, iar pentru a arata cat mai dezvoltata convingeo sa poarte sutien sau sa-si puna bureti. Pentru a-i creste sanii trebuie sa manance porumb.Deeecii sper ca te-am ajutat! Pupiciiii :*:* fundita?