| Adella05 a întrebat:

dau fundita pentru cel mai bun raspuns...deci sa trecem al intrebare:
eu inainte stateam cu o fata in banca dar ieri m-am mutat cu alta fata pe nume alexandra si alexandra statea cu o fata mirela asa si colegamea veche de banca s-a mutat cu mirela si eu cu alexandra... dupa aia mirela a vanit si mi-a zis ca ea vrea sa ramana cu colega mea de banca si eu am ramas cu alexandra am intrebat-o si pe alexandra daca vrea sa ramana cu mine si ea mie zis ca lol ca vrea ...asa si cand am iesit din scoala alexandra mergea cu o colega de a noastra(bianca) si alexandra ii zicea lui bianca:
fata, doamna m-a pus sa stau cu aia definitiv, dar nu te ingrijora ca tot tu ramai prietena mea cea mai buna! si dupa aia bianca i-a zis sa o astepte un pic ca se duce sa isi ia ceva de la magazin.si eu m-am duc la alexandra si i-am spus ca de ce nu mai asteptat si pe mine si ai plecat cu bianca?
si ea mi-a zis ca i-a zis lu bianca ca e cea mai buna prietena a ei da si eu sunt cea mai buna prietena a ei.
asa si dupa aia a venit bianca si m-a vazut ca vb cu alexandra si s-a suparat si a plecat.si alexandra mi-a spus sa mergem dupa ia.
si am mers si alexandra a plecat cu bianaca.si nici nu mi-a zis pa!

nu stiu ce se intampla inainte stateam mereu cu alexandra.si mi-e frica ca s-a suparat si bianca pe mine!

nu mai stiu ce sa fac.plz am nevoie de sfaturi. ce sa ii zic?

dau fundita celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| DeeDee28 a răspuns:

E cam comlicata situatia ta... dar daca sunteti asa prietene bune de ce sunteti "geloase" daca un vorbeste cu altcineva? Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca indiferent care prietene ai avea, ea va ramane prietena ta cea mai buna. Tu poti avea si alte prietene, dar nu cred ca te intelegi cu tote la fel Ceea ce vreau sa zic e ca ar trebui sa nu mai fiti asa geloase una pe cealalta si sa va dati seama ca nimic nu va sta in calea prieteniei voastre, indiferent cu cine stai in banca sau cu cine vorbesti...ar trebui sa ii spui asta si ei. Sper ca te-am ajutat

| madalinutza001_9751 a răspuns:

Pentru ca nimeni sa nu se super ar trebui sa discutati toti impreunapana ajungeti la o decizie. Sper ca tiam fosta de ajutor