| Ganso a întrebat:

Am un prieten foarte slab are 55 de kg la o inaltime de 1.78-180 e slab si spune ca nu se poate ingrasa! Imi dati va rog niste sfaturi bune cum sa se mai ingrase sa puna pe el cel putin 5 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

3 mese consistente pe zi (nu grasimi, pentru ca nu cred ca vrei sa aiba burta), si 2 gustari. Plus mult sport, asta il va face sa manance putin mai mult.

| Adriandu a răspuns:

Recomanda-i prietenului tau sa consume cantitati mari de carbohidrati (paine,paste fainoase),dar si ceva proteine(carne, oua). Daca nu, ar trebui sa iasa regulat afara pentru a avea pofta de mancare.