| ElenaMari a întrebat:

Se așază bine fondul de ten dacă inainte sa aplic ma dau cu Nivea Care nourishing cream?

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

Eu zic ca da. In general, hidratarea tenului ajuta foarte mult pentru ca fdt sa se aseze si sa aiba o aparenta mai putin artificiala. Iti recomand sa iti aplici crema 15 minute inainte ca sa ii dai timp sa intre in piele.

Răspuns Apreciat de Editori
| ralucaa44 a răspuns:

Fondul de ten se asaza super bine cat timp se potriveste cu tipul tau de ten si daca inainte ai folosit o crema pentru hidratare si primer.
Daca ai :
ten gras (ai pielea uleioasa, cosuri si puncte negre mai ales in zona nasului, fruntii si barbiei)~ foloseste un fond de ten care sa se usuce mat si fixeaza cu orice pudra (chiar si cea de bebelusi e buna).
ten uscat(ai pielea putin mai sensibila si pielea fetei ti se usuca foarte repede)~ folosesti un fond de ten care sa nu iti usuce mai rau fata cum e cel mat ci care sa ti-o lumineze, daca simti nevoia pui pudra.
ten mixt (zona nasului si barbia sunt uleioase iar obrajii si restul fetei e uscata)-recomand un fond de ten mat.
ten normal-ce simti ca ti se potriveste.

3 răspunsuri:
| DoroteeaH a răspuns:

Sigur, dar stratul de cremă trebuie să fie foarte subțire.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! S-ar putea sa fie cam grasa crema ca sa o folosesti si pentru ten. Foloseste o crema pentru fata potrivita tipului tau de ten.

| Adry05 a răspuns:

Aș recomanda produse dermatocosmetice pentru față...