| ReignForest a întrebat:

Vreau să comand un bb cream pentru ten gras. Mă gândeam la Missha M Perfect Cover, dar trebuie să folosesc pudră? Când aplic pe nas se vede porii ăia, dar dacă șterg nasu, se ia fondul de ten și se vede foarte urât.

2 răspunsuri:
| Larisa981 a răspuns:

Și eu am tenul gras, tot bb cream de la missha folosesc. Folosesc și pudra după. Dar important e sa hidratezi tenul, ori cu un primer, ori cu o crema de zi, te dai înainte de fond de ten. Sa ai pensulele curățate, și cu buretelul aplici bb cream ul, apoi pudra. Ai mai putea sa combini 2 pompite de bb cream cu una de fond de ten pe care îl folosești tu.

| ReignForest explică (pentru Larisa981):

Vreau sa imi schimb fondul de ten cu bb cream, iar pudra nu am folosit