| Hmmmm a întrebat:

Se mai poarta lanturile acelea lungi cu medalion mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu, cat esti mai original, cu atat mai bine si mai admirativ din partea persoanelor care stiu sa aprecieze autenticitatea si valoarea artistica.Eu am 14 ani, dar pot spune ca ador eleganta si artistica vestimentatiei, si crede-ma, autenticitatea trezeste foarte multe priviri admirative.Asa ca fii cat mai originala, moda este pentru cei lipsiti de imaginatie si originalitate.

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Acum, nu prea. Oamenii din timpul nostru pun mai mult capul pe cum arata, nu pe valoare, doar unii. Desi am vazut multe fete care isi pun lanturi lungi cu medalion mare la fuste, sau la blugi. Dar am vazut rar cu medalion. De obicei medalionul se scoate, si ramane doar lantul, la fuste sau blugi.Aceste accesorii se purtau mai mult prin '85, acum se poarta medalioanele subtiri cu cat mai multe pietre.Cum ti-am zis, oamenii pun mai mult pe cum arata, decat pe valoarea lanturilor sau bratarilor. De exemplu ar putea fi o bratara de aur, doar cu o piatra, si o bratara de tinichea cu multe pietre colorate in forme. Dar oamenii ar utiliza mai mult cea de tinichea pentru ca arata mai bine, si nu mai conteaza valoarea.Eu cred ca ambele sunt potrivite.

| LoveForShania a răspuns:

Acum, nu prea. Oamenii din timpul nostru pun mai mult capul pe cum arata, nu pe valoare, doar unii. Desi am vazut multe fete care isi pun lanturi lungi cu medalion mare la fuste, sau la blugi. Dar am vazut rar cu medalion. De obicei medalionul se scoate, si ramane doar lantul, la fuste sau blugi.Aceste accesorii se purtau mai mult prin '85, acum se poarta medalioanele subtiri cu cat mai multe pietre.Cum ti-am zis, oamenii pun mai mult pe cum arata, decat pe valoarea lanturilor sau bratarilor. De exemplu ar putea fi o bratara de aur, doar cu o piatra, si o bratara de tinichea cu multe pietre colorate in forme. Dar oamenii ar utiliza mai mult cea de tinichea pentru ca arata mai bine, si nu mai conteaza valoarea.Eu cred ca ambele sunt potrivite. Oricum poti purta lanturi dinacelea chiar daca sunt sau nu la moda, conteaza daca iti plac. Daca iti plac, poti purta orice.in plus, privirile se vor intoarce dupa tine cand vor vedea ca inca mai porti lanturi de felul acela. Dupa mine e fain sa fi unic si sa pari,, mai ciudat'', si bineinteles, o sa iesi in evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac enorm:X si asortate cu salvari si un tricou funky, ochelari de soare si incaltari adecvate, iti spun ca vei straluci:X

| mastersinky a răspuns:

Nu se mai poarta acele lanturi, acum sunt la moda lantisoarele foarte subtiri si scurte, NU lungi!