| sova a întrebat:

Se potrivesc papuci cu costumul?
Cu ce camasa sa asortez?

Faceti abstractie de camasa nu aveam alta camasa la indemana... Vreau sfaturi si bune si rele""... Mersi.

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

"Papucii" (cu 2 de i) de care vorbesti tu sunt pantofi, nu? Nu inteleg de ce folositi termenul de "papuci" pentru orice tip de incaltaminte, asta e o influenta a oamenilor saraci de la tara, care nu au alta incaltaminte decat papuci. Nu spun asta cu rautate, dar chiar e aiurea chestia asta cu "papucii".
Revenind la intrebarea ta, se protrivesc pantofii respectivi cu sotumul, si merge is camasa, mie mi se pare foarte ok tot ansanmblul, e un casual spre elegant care vine bine barbatilor tineri, inalti si subtiri.