| CryBaby a întrebat:

Sfaturi despre cum aș putea slăbi?
Și cam cât ar fi greutatea normală la 1, 56?

14 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât alergi mult și ai o alimentație bazată pe legume vei putea slăbi. La 1.56 greutatea normală ar fi 48-49 kg.

| Pool77 a răspuns:

Nu ai precizat varsta.

| CryBaby explică (pentru Pool77):

13.

| Pool77 a răspuns (pentru CryBaby):

La ce ai nevoie tu de "cura de slabire"?
Esti super ok,vei slabi cu timpul nici adolescentiilor nu le este recomandata o dieta severa doar in cazul in care sunt obezi sau li se pune in pericol viata.
Chiar nu ai de ce,iti dau un sfat. Nu mai asculta de parerile altora,fa ce-ti place si fii asa cum iti place tie,nu poti sa le placi tuturor.
Apropo,daca totusi vrei in ruptul capului sa faci o prostie atunci redu caloriile,dulciurile,zaharul,sarea (nu are nici o importanta,insa omoara oasele),carnea cu grasime,orezul,pastele,cartofii.
Incearca sa-ti faci o dieta echilibrata,cat de cat miscare destule pe zi iar in rest cam atat,multe iaurturi,carne slaba (piept de pui,carne de vita,peste etc) iar langea astea un pic de orez,cam cat crezi tu ca e ok. Apropo, poti manca o portie intreaga de orez, paste, cartofi la amiaza, in rest redu-l.

| MistretulPufos a răspuns:

Cate kg ai?

| Kandia15 a răspuns:

La 1, 56 greutatea normala ar fi 46 de kg +/-5 kg. Adica e bine si daca ai 41, si daca ai 51. big grin. Poti slabi facand mult sport ( trebuie sa ai vointa). Degeaba faci sport daca mananci aiureli! Renunta definitiv la sucuri din comert si la dulciuri. Daca respecti regulile astea vei slabi usor si repede. Dar nu te astepta sa slabesti din prima saptamana

Răspuns utilizator avertizat
| CryBaby explică:

Din câte ați spus în legătură cu greutatea normală mă simt cam slabă...Dar totuși mulțumesc pentru sfaturile voastre în legătură cu slăbitul, nu strică niciodată niște sfaturi.
Aș vrea doar să mai slăbesc măcar puțin la burtă (nu știu cum să mă exprim), doar puțin. happy

| Bliknik a răspuns:

Buna! Sfatum meu este sa te duci la sala....stiu,pare nasol, dar e cel mai bine.Sigur slabesti! si nu manca multe dulciuri; iti consuma energia si ingrasa.

| Bliknik a răspuns:

Greutatea adecvata 55-60KG

| Itm1 a răspuns:

Pentru a slabi ai nevoie de foarte multa miscare eventual sa alergi sau sa faci abdomene/genoflexiuni in fiecare dimineata... sa nu uitam de alimentatie... trebuie sa mananci foarte multe salate si cat mai putine grasimi... trebuie sa faci ambele activitati astfel nu vor avea efect prea mare... cand alergi arzi grasimile iar daca mananci mancare fara grasimi nu pui kilograme in plus... sper ca ti-am fost de ajutor... te pup :* :* :*