| Sekerim a întrebat:

Sfaturi pentru decolorare uniforma a parului?:*

Răspuns Câştigător
| HairstylistCris a răspuns:

Buna! Pentru decolorare te sfatuiesc sa mergi la un coafor. Daca totusi vrei sa o faci acasa, apeleaza la ajutorul unei persoane care sa te ajute sa aplici decolorantul, singura va fi mai greu. Daca este prima decolorare pe care o faci, fa o carare de la frunte la ceafa si de la o ureche la cealalta, prin alegearea de mici suvite se depunde decolorantul pe lungimea si varfurile parului. Operatia de decolorare o vei incepe de la spate, cu multa grija ca decolorantul sa nu atinga radacinile, daca decolorantul ajunge si pe radacini, acestea se vor decolora mai repede din cauza caldurii capului, si nu se va putea obtine o decolorare uniforma. Dupa, se aplica decolorantul si pe portiunea din fata. Cand ai obtinut nuanta dorita, se piaptana parul si prin alegerea de mici suvite se depune decolorantul si la radacina, cand culoarea parului s-a uniformizat poti trece la spalarea parului. Pentru a nu dauna parului, nu folosi un oxidant prea puternic, in functie de culoarea pe care vrei sa o deschizi alege un oxidant de 6% (20 volume) sau 9% (30 volume)

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un salon, decât să te nenorocești!
Pa, pa.

| mixxjim a răspuns:

Coaforul, nu acasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://lahairstylist.ro/wordpress/decolorarea-parului
Vezi aici ce te ajuta.
Te pup!

| BlueViP a răspuns:

Sa mergi la coafor, sau la o persoana care se pricepe.

| AlexandraPink a răspuns:

Mergi la un salon, e mai bine decat sa iti distrugi parul

| HairstylistCris a răspuns:

Multumesc pentru fundita si ma bucur daca raspunsul meu ti-a fost de folos!