| d.d.d. a întrebat:

Si eu am banchetul pentru sfarsit de clasa a 8-a curand big grin.Am o rochita negru cu rosu,[nu rochita e problema ], insa nu stiu cum sa ma coafez[nu stiu cumsa-i spun doamnei de la coafor sa ma oafeze ]. va rog un pic de ajutor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ellai a răspuns:

Depinde cum iti place tie sau cat de lung ai parul.
daca vrei sa pari mai eleganta poti sa ti-l ondulezi.sau poti sa ti-l prinzi intr-un coc, si sa lasi niste suvite sa atarne.sunt sigura k o sa arati minunatwinking

42 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Parerea mea? Coafatul pentru tine este doar un moft. Nu vreau sa te superi, dar nici nu iti imaginezi cat de dragalase suntei aranjate cat mai simplu... Daca totusi mergi la coafor, evita cocul...la 14 ani nu mi se pare potrivit.
Mari succese si petrecere frumoasa!

mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea coafatul iti da un aspect mult mai matur, incearca sa-ti aranjezi parul in asa fel sa fie cit mai lejer, nu iti face cine stie ce coafura care te maturizeaza, mergi la salon si cere sfatul unui stylist, iti va aranja parul in asa fel incat sa te simti tu cit mai bine si sa nu arati mai stiu eu cum.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu intotdeauna ma las pe mainle cuafezei, ii explic cum este rochia, cu bretele, cu umerii goi, cu manecutam etc. cuafezele au o imaginatie foarte bogata ea isi va da seama cam ce fel de coafura iti va sta bine. succes.

| alexa a răspuns:

Inceark ceva nebunesc...
daca ai parul mai lung sau mediu cel putin fa. ti niste onduleuri mari si combina. le cu niste suvite drepte in spate...si pentru ca anul acesta se poarta foarte mult accesoriile o clamita prinsa intr. o parte sau o bentita ar venii foarte bine
daca ai parul mai scurt indrapta. l si tapeaza. l... poti sa. ti faci si un breton asimetric k si asta e la modawinking
oriqm tu n uai poza la avatar si depinde foarta mult si de tipul tau de fata
specialistul va stii mai bine
bafta si distractie placuta

auran
| auran a răspuns:

Daca ai parul lung as alege o coafura prinsa in stil neglijent pentru un aer tineresc
daca este scurt, m-as inspira de aici
http://beautycenter.ro/coafuri/C:2-1/par-scurt

| Sara a răspuns:

Poti sa pornesti din varful capului spre interior cu cateva suvite impletite foarte subtire. sau suvite mai groase cam 6 7. pornind din dreptul bretonului, asta daca ai. si parul ondulat lasat pe spate. eu cred ca acele suvite impletite cu talent vor fi de mare efect.
sau onduleazati l tot. daca ai parul lungutz, nu ar strika daca te ai si vopsi. se poarta noantele de blond aluna-caramel. sau macar suvite.
machiajul, nu uita este important. fii naturala, nu folosi creionul, dupa parerea mea vei dansa vei transpira si nu vrei sa fii neagra pe la ochi, oricat de bune ar fi produsele. foloseste noante de gri pal, roz. sau chiar maro. toate foarte fine, putin rimel si atata.

distractie placuta! sper, ca raspunsul meu sa ti fie de ajutor.

| Sara a răspuns:

Nu coc,. nu :O sub nici o forma sa o lasi sa ti faca asa ceva. buclele naturale sunt ft ft dragute.

| cristina_6456 a răspuns:

Cauta pe google freze si vezi careti place

| GreenSky a răspuns:

Se poarta buclele...

| d.d.d. explică:

Multumesc mult pentru sfaturi

| d.d.d. explică:

Cum pot sa sterg intrebarea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez poti iti face ceva simplu sau ceva foarte elegant adică simplu iti poti intinde parul apoi tapat sus foarte bine si intoarse varfurile parului toate asa putin buclate ceva simplu si foarte elegant acum se poarta mult sau ceva elegant la spate parul de sus ti-l faci tip coc dar sub forma unei flori cu cateva bucle peste iar parul de jos tot buclat si in fata o suvita intinsa sau buclata si este foarte frumos sau coafura tip banană iar este foarte frumoasă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in acceasi situatzie...joia viitoare am banchet si nu stiu cum sa ma coafez...eu m-am gandit sa ii spun coafezei sa imi fac un coc si cateva fire lasate p fata...cred ca e o idee destul d buna pentru un banchet! Bafta la banchet si petrecere placuta :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocul te-ar maturiza prea mult, iar tu esti micuta, ai o varsta frageda. Incearca sa te tunzi. Un breton, ceva. O tunsoare mai la moda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearka mai multe stiluri de coafuri. si vezi in mare km care ti s^ar potrivi.tongue...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fitze de 38laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat ai parul de lung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am banchet pentru sfarsit de clasa a 8-a si am o rochie rosie cu o fundita neagra, si m-am gandit sa imi fac parul cret si sa-mi pun niste floricele rosii in par...:*:*:iar am sa ma machiez ceva cu rosu si negru pe la ochi... sper ca am fost de folos cu acest raspuns:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce tip de rochie ai si cat de lung tie parulhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mei dupa parerea mea... cel mai frumos e sa fi naturala.nu8 sa iti faci fel de fel de chestii in cap.cat mai normal... daca vrei il poti lasa desfacut si doar sa il aranjezi putin cu o perie si feon...sa stea frumos.sau poti face un fel de coc...in care sa indreptzi varfurile si sa le lasjhi ieshite asa...ca e mai copilaros.nu trebuie sa iti faci un coc sa pari matura.pentru ca vei afce poze.si peste multi ani o sa vrei sa te vezi copil si e mai bine asa...:*:*. pupicei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine l-ai lasa asa cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da depinde cum iti place tie :spic, coc, satil undulezi, sa til indrepti etc dar sa fi cea mai frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai parul potrivit fa-ti niste bucle lejere sau niste onduleuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intr-o revista ca buclele sau parul cret sunt la moda:d incearca si u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o pe coafeza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta rau tu cum, nu stii yoo stiu da nu-ti zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de lungimea parului... daca e lung parerea mea e ca o impletitura in spic cu cateva flori rosii presarate in par ar arata foarte bine si foarte tineresc.Nu uita ca trebuie sa itit placa tie si sa fii putin naturala(tineresc dar nu prea matur)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai la moda acum e ceva simplu si sa nu te prinzi si eu am banchetul tot acum ti-l faci carliontat si gata simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am banchet pentru sfarsit de clasa a opta si am aceeasi problema chiar nu stiu cum sa ma coafez...sad caut pe net tot mai multe idei pana cand voi gasi una care sa imi placa poti incerca si u