| Bucatarul.com a întrebat:

Silueta perfecta, ce sfaturi mai aveti pentru crearea / mentinerea unei siluete perfecte, eu am gasit pe un site 50 de astfel de sfaturi:
http://www.sfaturiutile.net/50-de-sfaturi-pentru-silueta -perfecta/

Ce alte sfaturi mai aveti care sa nu se gaseasca printre acestea?

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Iata cateva dintre cele mai importante sugestii privitoare la frumusetea si intretinerea corpului tau.

Pentru ca pielea picioarelor tale sa fie moale si fina, aplica o lotiune hidratanta inainte de culcare si apoi pune-ti sosete de bumbac. Dimineata vei vedea diferenta!

Cand oja aplicata pe unghii isi pierde luciul, il poti reface, aplicand un strat de lac protector cu uscare rapida.

Daca vrei sa-ti mentii unghiile sanatoase, maseaza pe toata suprafata lor continutul unei capsule de vitamina E.

Ti s-a rupt o unghie? Aplica pe ea un strat de lac incolor si, imediat dupa aceea, lipeste in locul unde s-a rupt o bucatica de servetel fin care se va imbiba cu lac si va fixa unghia. In final, aplica inca un strat de lac.

Pentru ca baia de picioare sa fie eficienta, adauga in apa fierbinte cateva picaturi de ulei volatil de menta.

Foloseste o pensula la aplicarea mastilor cosmetice, pentru a nu te murdari.

Poti prepara un gomaj eficient pentru corp, amestecand putin ulei de masline cu zahar tos – apoi, maseaza energic.

Alta reteta pentru gomaj: presara putina sare grunjoasa pe o bucata de flanel si maseaza corpul.

Masajul cu miere pe zonele cu piele uscata ajuta la indepartarea celulelor moarte si a impuritatilor.

Te pregatesti sa porti o rochie foarte decoltata? Poti avea o piele matasoasa si stralucitoare daca, in prealabil, masezi umerii cu o perie moale.

In plus, unii specialisti sustin ca acest masaj delicat te poate feri de raceala si gripa. Pentru o eficienta sporita, inainte de dus maseaza corpul, folosind miscari usoare, orientate spre inima.

Simti ca un herpes se pregateste sa iti apara pe fata? Maseaza zona respectiva cu un cub de gheata si apoi tamponeaza usor cu putina apa de toaleta.

Atunci cand incerci un parfum, nu il mirosi imediat dupa aplicare. Acopera cu mana zona pe care l-ai pulverizat si asteapta cateva secunde. Abia atunci vei simti adevarata nota de varf a parfumului.

Daca pielea ta este sensibila la parfum, aplica-l pe varfurile parului sau pe haine. In plus, va persista mai mult.
poti citi si aici http://www.sanatatea.com/......fecta.html
http://www.eva.ro/......21843.html
sper ca ti-am fost de folos.:-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca nu stii, iti spun eu. Nu exista silueta perfecta! ce inseamna perfect? Crezi toate prostiile. Indiferent de cum arati, cei din jur te vor aprecia pentru felul tau de a vedea lucrurile (exclus cocalari % pitzipoance). Ce te arde atat de mult faza asta cu silueta perfecta? Daca cineva, in lumea asta, te va gasi perfect, ti-o va spune. Nu trebuie sa ai eticheta pusa de toti "judecatorii".