| Onlares a întrebat:

Salut stateam pe net si am gasit site-ul asta Sfaturi ortodoxe si mai exact ceva despre muzica rock.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm
Ce parere aveti? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ritsuko a răspuns:

Am stat si am citit si nu stiu ce mai exact as putea spune.Adica la inceput am zis ca o sa fie doar o coincidenta maxim doua.La sfarsit am ramas cu gura cascata.
Am ramas putin uimita, nu ma asteptam.Cred ca are dreptate, nu se poate sa nu aiba, adica distrugerea crucii, cat si faptul ca o face sa numai para ca fiind ortodoxa, de asemenea am vazut si Pan-Thor-Satana care mi se pare chiar REAL pe bune.Si tot felul de coincidenta,cu africanii si cu Voodo care par oricum te-ai uita sa aiba o legatura cu Satana.
Eu niciodata nu am fost impotriva credintei,poate ca unele lucruri nu mi s-au parut atat de ok,dar nu am dat cu ea de pamant si am inceput cu Iluminati si triunghiuri. Vorbind de aceste religii care contesta o alta religie,mi se pare putin deplasat, adica daca toti sunt pro trebuie sa fie unul contra si sa se nasca ceva.
Oricum mi se pare foarte credibil faptul ca muzica rock instiga la pofte trupesti, negarea propriei credinte, deoarece aceasta muzica are mereu nebunia aceea a adolescentilor cu ''libertatea'' care nu consta in a bea un suc cu amicii.
Scuze pentru acest comentariu de mari proporti, dar am ramas putin pe ganduri.

Răspuns utilizator avertizat
| Ritsuko a răspuns (pentru TheMechanix):

In primul rand sunt fata, in al doilea rand nu sunt ''prost''. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ritsuko a răspuns (pentru TheMechanix):

Putin bun simt, eu mi-am zis parerea, daca erai atat de deranjat puteai sa spui ca nu esti de acord.Nu trebuie folosite cuvinte jignitoare la adresa unei persoane pe care nu o cunosti.

Răspuns utilizator avertizat
| Ritsuko a răspuns (pentru TheMechanix):

Bine luam exemplul tau, hai sa-l analizam:actorii nu au folosit drogurile ca sa se remarce.Si daca te deranjeaza parerea mea ignor-o nu iti da cu presupusul.Si numai comenta ca asta e ultima oara cand iti raspund.

| RockNbeer a răspuns (pentru Ritsuko):

Nu incearca nimeni sa te jigneasca pentru ca ai o parere diferita,ci pentru ca parerea ta ii atat de proasta incat nu se merita s-o combata cu argumente.
Exista un lucru pe care oamenii sanatosi la cap o au, se numeste discernamant. Discernamantul ii un fel de filtru ce separa lucrurile rele de cele bune.
Daca ai impresia ca un gen de muzica poate lua controlul asupra ta, nu ti-o spun ca sa te jignesc, ci ca sa-ti dau de gandit, esti proasta.

Răspuns utilizator avertizat
| RockNbeer a răspuns (pentru TheMechanix):

Oameni "stiutori" dar neinformati.
Poti sa-i arunci intr-o groapa plina de argumente si tot nu vor recunoste ca se inceaca in propria prostie.