| LordRing a întrebat:

Slaut tuturor am vrut sa mananc niste nuci si mai aveau coaja verde care te murdareste pe maini intrebarea mea este ce sa faci ca sa ti se duca aceea murdarie am auzit ca poti sa foloseti clor dar nu mi sa curatat imi spuneti ce sa fac peste 2 zile inepe scoala aveti vreo idee cu ce sar puta duce seva aceea?

Răspuns Câştigător
| pisikutza a răspuns:

Domestos verde : asta am folosit eu ca am avut aceeasi problema ca si tine :d

4 răspunsuri:
| LifeInPink a răspuns:

Freaca-te cu sare de lamaie, iar apoi cu o felie de lamaie, stai 5 minute cu zeama si spala-te pe maini. Se va duce, la mine a functionat. Si mie imi plac nucile dar doar acum, cand sunt inca crude si verzi.big grin

| WeaponGirl a răspuns:

Spala-te cu sare de lamaie si freaca degetele de o pila sau beton.doar asahee hee murdaria aia se duce foarte greu.nu o sa reusesti cu niciun detergent big grin

| bendis92 a răspuns:

Incearca cu Cola ( pe bune laughing e un dizolvant bun

| danyelo112 a răspuns:

Da spala-te cu mai mult clor si freaca-te bine si apoi da cu apa... daca dai direct cu apa si apoi cu clor de frica sa nu te arzi la maini nu e bine...ia clor in mana freaca-te rapid cateva secunde si apoi da cu apa.