| anonim_4396 a întrebat:

SOS am nevoie de ajutor . parul meu arata groaznic...ar trebui sa fie cret dar eu chiar nu stiu cum sa am grija de parul meu...ar trebui sa folosesc spuma cand parul este ud sau uscat? cum sa fac sa arate cool si sa nu para ciufulit? Am incercat sa il asez cu degetele fara sa il pieptan si tot un pic ciufulit pare. pls spuneti-mi ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Furnicutza a răspuns:

Spuma se pune cat ai parul ud. dupa ce te speli pe cap, pune-ti prosopul in cap.Nu sterge, strange doar apa din par si pune prosopul. Dupa 15-20 de minute cu prosopul in cap,da-l jos,lasa-ti capul in jos si scutura capul. Apoi, tot stand cu capul in jos(aplecata) dinspre varf inspre radacina, strange usor parul in palmi.Incearca intai fara spuma. Daca nu merge sau nu sta, aplica spuma.Nu foarte multa pentru ca se lipeste si arata urat. Dipa ce pui spuma, scutura capul in sus si jos si fa asa cum ti-am explicat, dinspre varf spre radacina.Bafta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CoryLovee a răspuns:

Pai nu cred ca trebuie sa folosesti spuma. si daca asa sta parul putin mai ciufulit nu cred ca ai ce sa faci... poate daca ai folosi balsam parul tau ar trebui sa devina mai moale happy