| Katherineeeeeeee a întrebat:

Sper sa nu va radeti dar :-s... ce as putea face sa nu fiu "cocosata"? :-s
funda pentru cel mai bun raspun

Răspuns Câştigător
| Consumptive a răspuns:

Eu am scapat de chestia asta mergand prin casa cu o carte pe cap, apoi lipindu-mi spatele de spatarul scaunului cand scriam la calculator, mai incercam din cand in cand sa stau pe spate in pat...pana cand ajunsese sa imi fie usor.Incearca sa iti rogi prietenele(cele cu capul pe umeri, nu cele care fac mistouri) sa iti atraga din cand in cand atentia, chestia asta te ambitioneaza si mai mult, pentru ca nu te simti foarte bine cand cineva iti spune ca esti cocosata.Acasa spune-i mamei tale sau cuiva apropiat sa te indrepte cand te cocosezi(pe mine mam ma apuca de umeri si ma indrepta cand vedea ca ma chircesc iar), deci spune-le sa te corecteze cand te vad cocosata…e de-a dreptul enervant la inceput, ca mai apoi sa vezi ca ajungi sa stai dreapta numai-numai sa nu te indrepte iar cineva cand nu esti atenta.
E cam greu, dar daca ai vointa reusesti."Fiind cocosata nu arati decat ca nu ai incredere in tine, devii o tinta usoara in ochii altora"...mda, eu sunt si genul de perfectionista, dar sa stii e ceva adevar in chestia asta, cocosata arati ca si cum te-ai chirci de frica, sau ca si cum te-ai teme de ceva...in plus nu e atragator deloc.
Daca nu merge in niciun fel iti poti lua un corset special si il porti numai acasa.
Sper ca te-am ajutat! happy

8 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Cum s-a zis si mai sus :cu cartile pe cap mergi rpin casa. La scoala ar fi bine sa ai langa tine o colega care sa te indrepte si gandeste-te ca o pozitie proasta dauneaza si coloanei tale si imaginii din societate. big grin

| ANAHsneaman a răspuns:

Sa stai cat mai drept in banca de la scoala si cand iti faci temele sa scrii la masa cat mai dreapta si usor coloana se va indrepta big grin

| ANAHsneaman a răspuns:

De fapt sa stai la masa si sa scrii dar sa stai cat mai dreapta s-ar putea intelege altceva din raspunsul anterior big grin

| OrdinaryGirld a răspuns:

Stiu cum e, si eu am probleme cu cocoasa.Incearca sa stai cat mai dreapta,sprijinate de ceva drept, si puneti parinti si prietenii sa-ti spuna cand stai cocosata si cand iti spun tu sa incerci sa-ti indrepti spatele, asfel in timp te vei obisnui sa stai dreapta si iti vei indrepta cocoasabig grin.Crede-ma chestia asta cu sa-ti spuna cineva ca stai cocosat chiar da roade. Daca iti spune cineva mereu ca stai cocosat si tu iti indrepti spate te vei obisnui asa cu spatele drept:d
Sper ca te-am ajutat.

| beki13 a răspuns:

Fa exercitii, gen carti pe cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un bat si il bagi in pantaloni la spate, sa vezi ce dreapta o sa stai.

| Florin38 a răspuns:

Incearca sa stai mereu dreapta. Funda?happy

| alexbosu99 a răspuns:

Pai intr-o zi cand esti singura te uiti in oglinda cum iti arata spatele...sunt sigur ca nu o sati placa apoi fate dreapta si sigur o sa iti placa.Dupaia iti pui ambiti sa te indrepti si anume:te culci pe spate, stai dreapta la scoala si rogi cu cine esti sa iti tot atraga atentia. Daca nu ai acesta ambitie i-ati aparat de-ala care iti indreapta spatele. Sper ca te-am ajutat