| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum as putea sa-mi fac bucle sau parul cret acasa ara ondulator sau placa si alte chestii. Ceva simplu. Mersi:XDau fundita si pentru cateva linkuri si sfaturi big grin

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Pe moate. Ori iti cumperi, ori iti confectionezi (intrebi pe cineva cum se confectioneaza ca eu nu stiu) si noaptea le pui la treaba. Sau bigdiuri. Sau... dupa ce faci baie, iti poti impleti parul spic sau in codite mici/mari (depinde cat de cret vrei sa-ti fie parul) si il lasi peste noapte. Iese de fapt un fel de creponat. Nu stiu daca iti place, dar o prietena isi face tot timpul si ii sta super. Poti sa incerci si daca nu-ti place, il prinzi in ziua aia si in urmatoarea incerci altceva. happy

8 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Poti sa iti faci bucle la par cu ajutorul bigudiurilor din plastic pe care le poti achizitiona din supermarket. Le poti lua in functie de cum vrei buclele.
De asemenea exista si acele perii rotative care te ajuta sa iti faci buclele dorite.
Mult succes.

| Baiaaanca a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4
e cel mai simplu:xam incercat si merge!

| Fury a răspuns:

1. bigudiuri (mari pentru onduleuri si mici pentru par cret)
2. http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A (asta imi place si mie ff mult :D )
Succes

| Nu conteaza a răspuns:

Puneti bigudiurihee hee

| yoni a răspuns:

Stiu eu fara bigudiuri, mate, difuzor, ondulator si alte chestii.stiu 2 moduri pentru par cret
1. Dupa ce te speli pe cap(ai parul ud) te dai cu spuma si iti ciufulesti, mototolesti.cum vrei sa spui.parul cu mainile:D si cand se usuca va fi cret.sau pentru. a te face mai repede dp ce il dai cu spuma si in "incalcesti" usucal cu uscatorul

2. Daca nu vrei sa te speli pe cap inainte. pui intr'un castronel cam 1/3 apa si 2/3 spuma si pui solutia aia in cap si tot asa te "ciufulesti"

Si pentru par ondulat cand esti uda pe cap fa-ti codite impletite. Poti folosi spuma sau nu:D depinde de tine:D

cam asa o sa iasa cu codite http://www.avantaje.ro/......0_255_.jpg

si ceva de genu cret
http://hsc.hannerinc.at/......ob_200.jpg

Sper ca te ajuta "sfatul"mew:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(6 Aprilie 2010 11:43 ) Bianca:) a răspuns:
Http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4

intra e cel mai simplu mod

| Emma305 a răspuns:

Iti pui parul pe moate. moatele le faci din hartie.adica iei o oaie de caiet studentesc sau altceva si o rupi in doua, pe urma o faci de cateva ori in doua ca sa ramana mai subtire. si pe urma iti pui parul pe moate. de preferat e sa il faci seara dupa ce te speli. ( parul sa fie ud) si sa il lasi peste noapte. a doua zi sa vezi ce frumos o sa iti stea parul:D

uite aici o pag. cu o gramada de chesti. pentru aranjarea parului...
http://www.youtube.com/user/bubzbeauty

mult succes:*