| mdia13 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste tipuri de tunsori pentru. fata ovala, par lung si cret.
P. S:Acum sunt tunsa in scari si filat.

Funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Daca ai fata foarte ovala, poti sa iti faci breton ca sa para mai rotunda, evita volumul in varful capului. iar daca ai parul cret ai grija cu tunsorile in scari si foarte filate, pentru ca, cu cat il tunzi mai in scari cu atat ii dai mai mult volum

| georgianaionescu a răspuns:

Mizeaza pentru o tunsoare cu carare pe mijloc sau intr-o parte, lasand parul sa cada in cascada pe umeri si evita coafurile/tunsorile care confera prea mult volum in crestetul capului, pentru ca vor da iluzia de fata si mai lunga. Sper ca te-am ajutat!