| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva niste remedii naturale care sa fie cu adevarat eficiente pentru indepartarea punctelor negre de pe fata?

Răspuns Câştigător
| alexia33333 a răspuns:

Da :îint-o cana o lingurita doua de apa minerala cu o linjgurita de pasta de dinti(dar nu prea mentolata caci te vor ustura ochi) si cu o lingurita de bicaronat de sodiu. Dupa ce le amesteci si le aplici cu o periuta de dinti (nefolositalaughing pe partea fetei in care se afla punctele negre astepti 10 minute sa se usuce si te speli dar inainte de a aplica crema trebuie sa stai cu un prosop pe cap in fata unui lighian cu apa fierinte pentru atise deschide pori.La fratele meu a functionat si a avut multe puncte negre.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Baia de aburi! ori acasa ori cel mai bine la un salon de cosmetica

| kiri11 a răspuns:

Suplimentarea organismului - ai nevoie de vitamine si hidratare. Poate acest produs te va ajuta: schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani

| DenisaKarolina a răspuns:

Mda pai eu acum il testez pe acesta : iau jumatate de lamaie si pun miere de albine pe ea si imi aplic pe toata fata cu lamaia happy si incearca sa si storci din zeama pe fata in timp ce aplici pe fata ^-^ lasi 10-15 minute si clatesti.Acest tratament se repeta odata la 4 zile.