| mada_5987 a întrebat:

Spuneti-mi va rog un lac(oja) care sa reziste bine pe unghii. va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima aparuta de la L'oreal chiar rezista 7 zile!

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Rimmel long lasting, bourjois 7 secondes, dar trebuie sa aplici peste oja un strat de lac, ca sa dureze, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Cele de la L`oreal tin mult happy
Poti incerca si lacuri transparente numite top-coat. Dai cu el, ca si un fel de finisaj, peste lacul de unghii happy

| EUSIATIT a răspuns:

Pai tu cit vrei sa tina o oja pe unghii? daca vrei 5 10 luni da te cu vopsea de fieradica grund sau daca vrei sa dureze pina iti cresc unghiile din radacina da ti cu ciocanu si gata////////////////

| mada_5987 explică:

Eusiatit, esti cam varza.sincer.exista oja la care i se face reclama si rezista pe unghii 1 zi sau 2winking poate eu vreau sa reziste 1 saptamana.care este problema ta? vezi`ti de capu tau caruia ar trebuia sa ii dai cateva informatiihappy

| gabriela_7862 a răspuns:

Orice ai folosi, inainte sa aplici lacul de unghii asigura-te ca nu se intampla imediat dupa baie si unghiile nu sunt moi sau nu au crema pe ele, apoi foloseste un lac transparent peste, sau abtibilduri care se aplica pe unghii.

| Teooo a răspuns:

Am auzit ca si cele de la Farmec sunt bune.

| christabell a răspuns:

Incearca Farmasi, sunt bune produsele lor si ciudat, sunt la preturi foarte accesibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mai folosesc din cand in cand de la Cristian Dior, foarte buna.