| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa imi reziste oja mai mult timp pe unghii?

13 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai dati cu un lac de unghii transparent sau cu culoare, sincer, eu m-am dat cu oja roz inchis pe unghii si cu lac verde si arata superrrrrrrr! Incearca sa nu stai cu unghiile mult in apa, pentru ca oja se curata si se duce, se,, dizolva''.

| Mo a răspuns:

Sa nu faci mai nimic prin casa, adica spalat de vase etc!

| redsummer a răspuns:

1. Tai unchile/pilesti si impingi cuticulele.
2. Dai un strat de oja asteptii sa se usuce apoi mai aplici un strat de oja.
3. Dupa ce se usuca dai un strat de lac transparent.
MULT SUCCES!

| Gabry a răspuns:

Dupa ce te dai cu oja, aplica si un strat de lac de unghii transparent.

| Andreeagen a răspuns:

Mai multe straturi de oja si incerca sa nu speli vase sau mai stiu eu ce... pntrk ai sta prea mult k mainiile in apa si automat s'ar lua si oja

| frida0purple a răspuns:

Da-ti cu lac de unghii transparent pe deasupra.

| mikella a răspuns:

Inainte sa ti la dai cu oja, ia pe un servetel putin otet, dai pe unghii si apoi aplici oja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aplica un strat de lac incolor pe deasupra, pentru un plus de stralucire si rezistenta.Foloseste manusi la spalarea vaselor, a rufelor, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exact
aplica si un strat
de lac de unghiii transparent
iti garantez tine am incercat si eubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiu nici eu nu stiu cum sa imi fac unghiile?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiu
ce sa fac si eu oja de unghii poate ma ajuti si tu pe mine cu oja ta? aaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nustiu ce sa fac si eu uja de unghii pote ma ajuti si tu pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu dar tu stii ca eu niustiu poate ma ajuti si tu!