| JulyDreams a întrebat:

#staiacasa dar daca vrei sa te tunzi ce faci? E prevazuta situatia in ordonanta asta? Ce faci cand iti creste parul? Frizeria e inchisa la mine in mahala.

34 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

#staiincasa, deci cine dracului te vede?!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Groaznic să-ți crească un cm părul laughing. Pff, nu știu cum o să rezistați în perioada asta.

| johnnny123 a răspuns:

Constituie o urgenta faptul ca ti-a crescut parul? Iti pune in vreun fel viata sau sanatatea in pericol?

Daca asta constituie urgenta, atunci se poate spune despre orice altceva ca este o urgenta. O manichiura este o urgenta, un masaj este o urgenta, cumpararea de gene false este o urgenta.

| JulyDreams explică (pentru sierra1):

Mersi nu ma tund asa scurt...

| JulyDreams explică (pentru johnnny123):

Tine de igiena... poate cad in depresie din cauza ca nu ma mai pot tunde si atunci imi pune sanatatea in pericol

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru JulyDreams):

Sper că glumești laughing.

| JulyDreams explică (pentru sierra1):

Degeaba ca n-are cine sa ma tunda. n-o sa ma ciopartesc in oglinda

| johnnny123 a răspuns (pentru JulyDreams):

Ce tine de igiena? Ti-a crescut parul cu 2 cm mai lung si deja iti este imposibil sa-l speli?

Cat despre depresie, ce pot sa spun. Daca pici in depresie doar pentru ca nu-ti sta parul cum trebuie, atunci ai probleme mai grave decat coronavirusul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio legatura cu igiena pitipoanco

| JulyDreams explică (pentru Apokales):

Ma vad eu si e suficient

| sierra1 a răspuns (pentru JulyDreams):

Ce ești tu?

| Apokales a răspuns (pentru JulyDreams):

Fii serios! Esti narcisist sau de ce tii atat la imagine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu mă rad singur cu lama.

| JulyDreams explică (pentru sierra1):

Un cartof. cum ce sunt eu?

| sierra1 a răspuns (pentru JulyDreams):

Cartof de ce sex?

| JulyDreams explică (pentru sierra1):

Nu imi arat sexul aici...

| GPA a răspuns:

Asta este problema care te macină pe tine acum? Cum să te tunzi? Ai nevoie de freză in perioada asta? Când regula de bun simț "Stai acasă pentru că îți pasă" poate face diferența dintre viață și moarte? Nu te gândești deloc la ceilalți?
Sănătatea o pui pe primul loc, indiferent că-ți crește părul sau nu, asta nu-ți afectează cu nimic sănătatea, dar Covid-19 te poate pune la pământ.

Fii solidar, prietene! Datoria ta este să respecți ceea ce s-a ordonat!

| Ineys a răspuns:

Te duci sa te tunzi. Dar e posibil sa coste 5000 de lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stramosii tai au stat in transee fara sa se schimbe si sa se spele, luni de zile. Tie ti-e greu fara sa te tunzi? Din barbati ati devenit femei (vai si amar!).

| sierra1 a răspuns (pentru JulyDreams):

" JulyDreams explică : Nu imi arat sexul aici..."

ar fi chiar impudic, chiar exhibiționism curat

... pe de altă parte, fetele NU merg la frizer (ooops, te-am prins!)

| JulyDreams explică (pentru Salontanul):

Compari starea de urgenta cu starea de asediu/razboi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru JulyDreams):

Da! Compar ca sa vezi cat au suferit altii si pe tine te "doare" parul! Doamne fereste! Sa nu-mi spui ca te si pensezi?

| JulyDreams explică (pentru Salontanul):

Si eu sufar. m-a rapus problema asta

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru JulyDreams):

Saracu! O sa mori din asta. Ti se potriveste asta: https://codrutaromanta.ro/2019/07/03/demasculinizarea-barbatului/

| Violleta2022 a răspuns:

Care-i motivul de vrei urgent sa te tunzi? La momentul asta nu exista nici un motiv, ca statul in casa nu cere sa fii tuns, barbierit sau coafat.
Pana la terminarea epidemiei, poti sta netuns ca-i mai important sa nu iei virusul si sa mori, decat sa fii un mort cu freza frumoasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai in familie rude care stiu sa foloseasca masina de tuns poate pot ele veni sa te tundă, alta optiune nu există.

| Adry05 a răspuns (pentru JulyDreams):

Clar, se vede ce suferi având în vedere preocupările. hai că am râs la aia cu „nu mă tund și intru în depresie și mă îmbolnăvesc" îmbolnăvește-te dragă, numa să nu iei locu în spital unui om care merită să trăiască

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru JulyDreams):

Cazi in depresie, mori, am mai scapat de o panseluta. Ma gindesc cum ar fi fost al doilea razbel cu de-astia ca tine. "Baieti, la 5:00 atacam!" "Sorry, boss, dar trebuie sa ma pensez, nu pot sa ma vada rusii in halul asta!" P.S. Nimic nu te opreste sa iti cumperi frumos o masina de tuns/set de tuns si sa te rezolvi singur.